Yıllık izin nasıl artar demeyin, iyi planlanmış bir tatil programlarsanız yıllık izinlerinizi arttırıp daha fazla tatil yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Öncelikle resmi ya da bayram tatillerini birleştirerek daha fazla izin yapmak mümkün. Bu sene resmi tatillerin bir çoğu hafta sonuna geliyor ancak bazı yıllar tatil birleştirmesi yapmak çok daha kolay oluyor. Örneğin 19 Mayıs tatili perşembe gününe denk geliyorsa, Cuma günü de bir gün izin alarak 4 günlük izne çıkabilirsiniz. Yıllık izninizden sadece bir gün gider, hatta çarşamba günü de izin alarak 2 günlük izinle 5 günlük bir tatile çıkmak mümkün. Bu birleştirmeler sayesinde gezmek istediğiniz yerleri görme fırsatınız olacak. Bir yere gidemeseniz bile bulunduğunuz şehrin yakınındaki yerleri keşfe çıkın. Örneğin hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz 15 yakın yer yazımızdan fikir alabilirsiniz.

İçindekiler

İşleriniz için izin alırken dikkat!

Öncelikle çok ihtiyaç duymadığınız sürece ufak tefek işleriniz için tam günlük izinler almayın. Birkaç saatlik izinler alarak, hatta sorumlularınızdan bir kaç saat tolerans göstermesini isteyerek işlerinizi yapabilirsiniz. Ya da işten geç çıkıp sabah geç gelmeyi tolere edebilirsiniz. Örneğin resmi daireler genelde sabah saat 08:00’de mesaiye başlıyor. Siz sabah erkenden giderseniz ilk gidenlerden olduğunuz için işinizi çabuk halledip iş yerine gidebilirsiniz. Akşam da bir kaç saat geç çıkıp izin almadan işlerinizi halledebilirsiniz.

iş izni

Uçak Bileti

Fazla mesai yerine izin

Bazı iş yerleri fazla mesai için izin verebiliyor. Yani fazla mesaiye kalmak zorundaysanız ya da işiniz gereği resmi tatillerde çalışmak durumunda kalırsanız, bunu izin olarak kullanma fırsatınız da olacaktır. Tatil birleştirmesi yaparak, bir kaç saatlik iş için tam gün izin almayarak ya da fazla mesaiye kalarak tatilinizi arttırmanız mümkün.

mesai


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN