Yeni yıla farklı bir şehirde, eşin dostun yanında ya da güzel bir otelde girmeye ne dersiniz? Yılın son tatilinin planlarını şimdiden yapmaya başlarsanız uygun fiyata uçak biletleri satın alabilirsiniz. Üstelik bu yıl, yılbaşı tatili Perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü de izin alarak 4 günlük bir tatil de yapabilirsiniz. Pek çok işyeri 31 Aralık Çarşamba günü mesaiyi erken bitiriyor. O yüzden Çarşamba öğleden sonra uçakla bir yerlere gidebilirsiniz. Bodrum, Antalya, İzmir, Kıbrıs hatta eş dost ziyaretine gitmek isteyenler için Trabzon biletlerine göz attım. Gerçekten uygun fiyata biletler var.

Antalya:

Antalya 5 yıldızlı otellerinin çeşitliliği sebebiyle yılbaşında tatile gitmek isteyenlerin tercih ettiği bir şehir oluyor. Otellerin hemen hepsinde yılbaşı gala geceleri de düzenleniyor. İstanbul’da iki kişilik yılbaşı eğlencesi fiyatına, birkaç günlük tatil yapabilirsiniz. Örneğin geçen yılbaşı çok beğenmediğim ve gecenin ortasında terk ettiğim, yemeklerinin bile çok kötü olduğu bir yılbaşı programına 500 TL ödemiştim. Oysa ki bu paraya Antalya’da birkaç gün tatil yapabilirdim. Antalya’ya gidiş dönüş her şey dahil 100 TL civarında uçak bileti var. Antalya otelleri sayfasından da otellere göz atabilirsiniz.

 

Kıbrıs:

Sanatçıların yılbaşı gecesi program yaptığı bir başka yer de Kıbrıs. Kıbrıs yılbaşı tatili için tercih edilen yerlerin başında geliyor. Üstelik uygun fiyata uçak bileti de var. Gidiş dönüş her şey dahil 185 TL’ye İstanbul-Kıbrıs uçak bileti bulunuyor. Kıbrıs’ta Bafra tarafında da oteller var. Bafra kısmının denizi çok güzel ancak yılbaşı tatili için Girne’yi tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Gün içerisinde Girne sokaklarında limanında kalesinde de dolaşabilirsiniz.

Bodrum:

Bodrum’u sevenler genelde kışını sever. Yağmur yağmadığı zaman ılık ve güneşli havada Bodrum sokaklarında dolaşmak çok keyiflidir. Yazlığı olanlar Bodrum’da yılbaşında toplanıp birkaç günlük tatil yapıyor. Otellerin de pek çoğu yılbaşında açık oluyor. Bodrum uçak biletlerini de 120 TL civarında satın alabilirsiniz.

Trabzon:

Yılbaşını memleketinde eş dost akrabaları arasında geçirmek isteyenler de var. Trabzon, Erzurum, Adana, Diyarbakır gibi şehirlere uygun fiyatlı biletler var. Örneğin Trabzon uçak biletleri genelde hep pahalı olur. Yine de Enuygun.com üzerinden yurt içinde en çok bilet alınan destinasyon olan Trabzon’a gidiş dönüş 88 TL’ye bilet var. Yine Adana’ya da 88 TL’ye gidiş dönüş bileti satın alabilirsiniz.

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2311 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.