Yeşil pasaport sahipleri, Schengen vizesinin geçerli olduğu Avrupa Birliği ülkelerine girişlerde sıkıntı yaşamamak için seyahat sigortası yaptırmayı unutmayın. Son zamanlarda Almanya yeşil pasaport sahiplerinden seyahat sigortası isteyebiliyor. Bu gibi durumlar için Enuygun üzerinden kolayca online seyahat sigortası yaptırabileceğinizi biliyor musunuz?

Seyahat sigortası yaptırmak çok kolay

Yurtdışı seyahatlerinizde olası bir hastalık kaza vs. durumunda çok küçük tutarlarla ödeme yaptığınız seyahat sigortası hayat kurtarabilir. Üstelik yapması da çok kolay. Seyahat sigortası sayfamızı tıklayarak seyahat edilecek ülke, il ve tarih kısımlarını doldurarak kolayca yaptırabilirsiniz.

Sigorta tutarları da düşük

E-posta adresinizi girdiğinizde poliçeniz online olarak hazırlanıp size gönderilmiş olacak. Örneğin, Almanya için 5 günlük bir seyahatin sigortası 42 TL tutuyor. Avrupa’da sağlık hizmetlerinin yüklü miktarlar tuttuğunu hesaba katarsak, acil durumlar için yapacağınız bu sigorta sayesinde hastane masraflarınız ödenmiş olacak.

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Önümüzdeki yıl yeşil ve gri pasaport sahipleri ETIAS’a kayıt yaptıracak

Bu arada Avrupa Birliği ülkeleri önümüzdeki yıl 2020’den itibaren yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşlarını seyahat öncesinde ETIAS sistemi üzerinden kayıt yaptırmasını zorunlu tutuyor. Buraya kayıt yaptırırken istenilen bilgiler girilecek ve bir miktar ücret ödenecek.