Yeryüzündeki cennet Bali ile ilgili bilmeniz gereken 6 şey


Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 41

Yemyeşil ağaçların arasında yükselen pirinç tarlaları, etrafta gezen sevimli maymunları, filleri, lezzetli tropikal meyveleri ve sıcakkanlı insanlarıyla Bali yeryüzünde cenneti yaşamak isteyenler için en doğru adreslerden biri. Endonezya’nın bu uzak ama güzel adasını görmek için ikna edici nedenler neler?

1- Uzaklarda başka bir dünya

Bali bize çok yakın bir yer sayılmaz. Aktarmalarla birlikte adaya ulaşmak neredeyse bir günü alıyor. Ancak adım attığınız andan itibaren başka bir dünyaya girdiğinizi hissediyorsunuz. Neredeyse tüm adayı saran yemyeşil ağaçlar, etrafta gezen maymunlar ve Bali’ye has sakinlik bir anda sizi alıp çok farklı bir atmosferin içine çekiyor. Sırf bu huzurlu ortamı yaşamak için bile Bali’ye gelmeye değer. Bu arada, adaya uçuracak en uygun biletler burada!

2- Büyüleyici güzellikte pirinç tarlaları

Adanın en meşhur manzaralarından biri yemyeşil bir doğanın içinde bir anda karşınıza çıkan pirinç tarlaları. Bali’nin önemli bir tarım ürünü olan pirincin elde edildiği tarlalar turistlerin de en fazla ilgisini çeken alanlardan. Akşamları tarlaların üzerinde batan güneşi izleyebilir ve manzarayla fotoğraf çektirebilirsiniz.

2- Büyüleyici güzellikte pirinç tarlaları

3- Bali’de hava durumu

Adada bizdeki gibi 4 mevsim yaşanmıyor. Mevsimler genel olarak yağmurlu ve kurak sezon olarak ikiye ayrılıyor. Denize girmek için kurak sezon daha ideal ancak Bali’de her zaman yağmur yağma ihtimali olduğunu unutmayın.

3- Bali’de hava durumu

4- Bali’de nasıl gezmeli?

Adayı 4x4 araçlarla veya bazı yerlerini yürüyerek rahatça gezebilirsiniz. Bali’de turlamak için en keyifli seçeneklerden biri ise motosiklet kiralamak. İki teker üzerinde yemyeşil ağaçların arasında gezmek gibisi yok! Bali’ye geldiğinizde kalabileceğiniz otellere göz atmak isterseniz de hemen tıklayın!

5- Bali’de alışveriş ve pazarlık

5- Bali’de alışveriş ve pazarlık

Denpasar Havalimanı’na iner inmez havalimanından merkeze gitmek için yapmanız gereken ilk şeylerden biri taksicilerle pazarlık olmalı. Bali’de yolculuk öncesi veya alışveriş sırasında indirim isteyerek çok daha ucuza yolculuk yapabilir ve hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Başta fiyatların normalden daha yüksek açıldığını unutmayın!

6- Benzersiz şelaleler ve plajlar

6- Benzersiz şelaleler ve plajlar

Bali’de gezerken adanın plajlarından denize girmeyi ve şelalelerde serinlemeyi de buranın tadını tam olarak çıkarabilmek için atlamayın. Banyumala Şelalesi ile Nusa Dua ve Melasti Plajı gibi plajlarda harika bir gün geçirebilir, adanın muhteşem doğasının keyfini sürebilirsiniz. Bu yerler aynı zamanda gün batımını seyretmek ve fotoğraf çekmek için adada bulunabilecek en iyi noktalar arasında.

6- Benzersiz şelaleler ve plajlar

Tuğba Hacıbayramoğlu
2215 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.