Lezzetli yemekler söz konusu olduğunda havalimanları dünyada ilk akla gelen yerler olmayabilir. Ancak bazı havalimanlarında sunulan tatlar o kadar leziz ki sadece yemek için bile buralara seyahat edebilirsiniz.

Hamad Uluslararası Havalimanı

Katar’ın başkenti Doha’da bulunan havalimanında birbirinden lezzetli makarna ve pizzalar, içecekler, sandviçler sizi bekliyor. Üstelik burada bize çok da yabancı olmayan leziz baklavaları da görebilirsiniz. Hamad Havalimanı lezzetlerini yerinde denemek isterseniz hemen tıklayın ve Doha’ya uçuşları karşılaştırın.

Münih Uluslararası Havalimanı

Airbräu adlı restoranı ile meşhur havalimanında Bavyera’nın ve ülkenin birbirinden leziz yemeklerini tatmanız mümkün. Eğer yolunuz buraya düşerse ülkenin ünlü biralarını da denemeden geçmeyin. Efsane Alman lezzetlerine çıkış kapısı Münih'e en uygun uçuşlar da burada! 

Münih Uluslararası Havalimanı

Kansai Uluslararası Havalimanı

Uzak Doğu lezzetlerini seviyorsanız Japonya’nın Kansai şehrinde bulunan bu havalimanını da fazlasıyla beğeneceksiniz. Burada ‘’okonomiyaki’’ gibi Japon lezzetleri gezginlerin favorilerinden.

Kansai Uluslararası Havalimanı

Viyana Uluslararası Havalimanı

Avusturya’nın başkenti Viyana’yı dünyaya bağlayan havalimanında ülkenin en lezzetli pasta ve tatlılarıyla karşılaşırsanız şaşırmayın. Şehre gelenler havalimanından ayrılmadan önce burada mutlaka bir tatlı molası veriyor. Viyana’da tadabileceğiniz diğer ünlü lezzetler de galerimizde.

Viyana Uluslararası Havalimanı

Londra Heathrow Havalimanı

Sayısız milletten insanın yaşadığı Londra’nın havalimanı da adeta şehrin küçük bir özeti gibi. Burada Giraffe ve Plane Food gibi restoranlarda dünyanın farklı bölgelerine ait lezzetleri kolayca bulabilir ve tadına bakabilirsiniz. Hemen tıklayın, her mevsim başka güzel Londra'ya uçuşları karşılaştıralım!

Incheon Uluslararası Havalimanı

Incheon Uluslararası Havalimanı

Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan havalimanı birbirinden nefis Uzak Doğu tatlarıyla meşhur. Hem iç hem de dış hatlar terminallerinde sıralanan restoranlarda ülkenin ünlü barbekü lezzetlerini deneyeiblirsiniz. Havalimanında yer alan büyük fast food zincirlerinde ise daha bilindik seçenekleri bulmak mümkün. Seul'e uçmak isteyenler buraya!

Narita Uluslararası Havalimanı

Narita Uluslararası Havalimanı

Dünyanın en renkli şehirlerinden biri olan Tokyo’da bulunan Narita Uluslararası Havalimanı, yemek konusunda haklı bir üne sahip. Eğer suşi seviyorsanız burada kendinizi adeta cennete düşmüş gibi hissedebilirsiniz. Birçok gezgin tarafından dünyanın en iyi yemek sunan havalimanı olarak gösterilen Narita Havalimanı’nda taze balıklar ve deniz ürünleri de denemeye değer. Şehre uçarak tüm bu lezzetleri yerinde tatmak isteyenler, Tokyo uçak biletlerini karşılaştırn. Aynı zamanda dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Tokyo’da mutlaka yapılması gerekenler, görülecek yerler ve şehrin diğer tatları içinse şehir rehberimize göz atabilirsiniz.

Narita Uluslararası Havalimanı

Tuğba Hacıbayramoğlu
2238 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.