Yazın bavul hazırlarken dikkat etmeniz gereken 7 şey


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 36

Sıcak ve güneşli yaz günleri henüz sona ermeden güzel bir tatil yapmayı planlıyorsanız, işe önce iyi bir bavul hazırlamakla başlayın. Fazla yük taşımaktan gerekli olabilecek her şeyi yanına almak isteyenler için tavsiyelerimiz var.

1- Havluları evde bırakın

Seyahat ederken bavulda ağırlık yapan şeylerin başında havlular geliyor. Özellikle yazın bir otele veya tatil köyüne gidiyorsanız, yanınıza havlu almanıza hiç gerek yok! Çünkü hem odalarda hem de plajda muhtemelen sizin için hazır olacak. Eğer yoksa da gittiğiniz yerden bir tane alabilirsiniz.

1- Havluları evde bırakın

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2- Kapağı bile açılmayan kitapları eleyin

Tam her şeyi doldurdunuz ve yola çıkmaya hazırsınız. Ama o da ne! Bavulun kapağı kapanmıyor. Gereğinden fazla ağır olduysa, bavulun içinden önce varsa ağır kitapları ve dergileri eleyebilirsiniz. Issız bir ormanda tatil yapmadığınız sürece muhtemelen gideceğiniz yerde okumak için bir şeyler olacaktır. Daha hafif ve iyi hazırlanmış bavul için diğer önerilerimiz de yazımızda!

2- Kapağı bile açılmayan kitapları eleyin

3- Ayakkabıları pas geçin

Sadece tatile çıkarken giyeceğiniz ayakkabıyı alın veya fazladan bir çift daha bavula yerleştirin. Aksi durumda tatilinizi yanınızda küçük bir ayakkabılıkla gezerek geçirebilirsiniz! 4- Bilgisayar ve dosyalar Pek çoğumuzun maalesef tatildeyken de çalışması gerekebiliyor. Ancak eğer zorunlu değilse, işi işte bırakmaya çalışın ve yanınıza sadece acil durumlarda hızlıca işleri halledebileceğiniz bir tablet alın.

3- Ayakkabıları pas geçin

5- Güneşe karşı kalkanları hazır tutun

Yaz demek bolca güneş ve sıcak hava demek. Öyleyse kendinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacak şapka gibi eşyaları ve kremleri de bavula atmayı unutmayın.

5- Güneşe karşı kalkanları hazır tutun

6- Şampuanları azaltın

Otellerde verilen şampuan ve duş jellerini kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu son derece normal bir durum. Anormal sayılabilecek olansa bavulda çok yer kaplayan koca şişeleri almanız. Sürekli kullandığınız bir şampuan varsa, daha küçük bir şişeye doldurarak birkaç günlük tatilde idare edebilirsiniz.

7- Saatleri ve değerli eşyaları azaltın

7- Saatleri ve değerli eşyaları azaltın

Ege ve Akdeniz kıyılarını dolaşırken yanınızda kol saatiniz ve diğer değerli eşyalarınız olmasa da muhtemelen fazla eksikliğini hissetmezsiniz. Öyleyse bunları evde bırakın ve kaybetme veya çaldırma stresi olmadan, gönül rahatlığıyla tatilin tadını çıkarın.

7- Saatleri ve değerli eşyaları azaltın

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2147 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.