Soğuk havayı, kar topu oynamayı ve kayak yapmayı sevenlere sözümüz yok. Ancak sıcak havaları ve yazı özlemek için de pek çok geçerli neden var. İşte, yaz aylarını iple çekenlerin hayallerini süsleyen 6 şey…

İçindekiler

1- Kızgın kumlardan serin sulara atlamak

Yaz mevsiminin belki de en iyi yanı istediğimiz an kendimizi sıcak kumlardan serinletici sulara atabilmek. Özellikle Ege ve Akdeniz sahillerimiz boyunca uzanan Marmaris, Fethiye ve Bodrum gibi tatil beldelerimizde bu keyfi yaşayabilir veya İtalya ve İspanya gibi Avrupa’daki Akdeniz ülkelerinden birinde hem tarihle hem de deniz, doğa ve keyif üçlüsüyle dolu bir tatil yapabilirsiniz. Sıcak havaların keyfini sürmek için yaza kazar beklemek istemezseniz de kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz bu rotalara bir göz gezdirin!

Beach

Uçak Bileti

2- Kat kat giyinmeden rahatça dolaşmak

Yazı sevenlerin çok iyi bildikleri şeylerden biri de giyeceğimiz kıyafetleri çok daha rahat bir şekilde seçebilme özgürlüğü. Havalar daha sıcak olduğundan bu dönemlerde kat kat giyinmeye gerek kalmadan rahatça hareket edebiliriz. Üstelik bu dönemde ağır kazaklar yerine daha hafif kıyafetler taşıdığımızdan havalimanında fazla bagaj ücreti ödemeden seyahat edebiliriz. Özellikle sık sık yola çıkanlar için etkili bavul hazırlığı önerilerimiz ise burada!

Yaz Giyiniş

3- Tadına doyulmaz meyveler

Karpuz, çilek, kavun, üzüm… Yaz mevsimi birbirinden lezzetli meyveleri de beraberinde getirir. Üstelik tüm bu meyveleri doğrudan yiyebileceğiniz gibi suyunu sıkıp içebilir ve sıcak havalarda serinleyebilirsiniz. Yaz aylarında tadabileceğiniz 5 dayanılmaz lezzet ve rota önerisi ise yazımızda.

Meyveler

4- Sonsuz maviliklere açılan yolculuk

Yaz mevsimi aynı zamanda mavi yolculuk için de en ideal dönem sayılabilir. Ege ve Akdeniz kıyılarında veya daha kuzeye uzanmak isteyen gezginler bu aylarda dev yolcu gemilerini doldurur. Bir sonraki yaz mavi koylara açılmak gibi bir planınız varsa, rota seçmeden önce bu alternatiflere bir göz atın!

Mavi Yolculuk

5- Açık havada film keyfi

Yaz gelince birçok şey gibi sinema keyfi de salonlara sığmıyor ve dışarı taşıyor. Yaz aylarında özellikle büyük şehirlerde ve sahil beldelerinde açılan yazlık sinemalarda açık havada film izleme keyfi gibisi yok! Üstelik bazı yerlerde bu gösterimler çok uygun fiyata veya bedava olarak izleyicilere sunuluyor.

outdoor film

6- Daha çok tatil

Son olaraksa elbette daha fazla tatil, daha fazla seyahat… Özellikle son yıllarda bayram tatillerinin yaz aylarına denk gelmesiyle bu dönemde daha fazla tatil yapar olduk. Üstelik 2018 birleştirmelerle birlikte bolca tatil yapabileceğimiz bir yıl olacak. Bu yılın resmî tatillerini daha fazla uzatmak isteyenler, bu konuda öneriler için yazımıza göz atmayı unutmayın.

Tatil


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN