Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Ali Erhan Tamer

Ali Erhan Tamer

Futbol kazası – Talihsiz bir olay çerçevesinde ferdi kaza sigortası

Futbol kazası – Talihsiz bir olay çerçevesinde ferdi kaza sigortası

Kısa bir süre önce Eskişehirspor'da profesyonel futbol yaşamını sürdürürken evinde geçirdiği bir kalp kriziyle aramızdan ayrılan Ediz Bahtiyaroğlu, sporcuların genç yaşta ölümlerine ilişkin tartışmaları yeniden alevlendirirken, bir başka boyutuyla sigortalı olmanın ve alınmış olan sigortanın hangi hallerde fayda sağlayacağını bilmemiz açısından gündem oluşturdu

Seyahat sağlık sigortası  yaptıranların sayısı ikiye katlandı

Seyahat sağlık sigortası yaptıranların sayısı ikiye katlandı

Birçok konsolosluk, vize başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat sağlık sigortası yaptırmasını zorunlu tutuyor. Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, her dört sağlık sigortası müşterisinden biri, sadece yurtdışı seyahatleri için sigortalı oluyor. Türkiye’de seyahat sağlık sigortası olan kişi sayısı ise son bir yıl içinde iki katına çıktı.

Enuygun.com’da seyahatleriniz sigortalı

Enuygun.com’da seyahatleriniz sigortalı

Yurtiçi yurt dışı seyahatlerinizde sizi rahatlatacak bir adım daha attık. Yurtdışı uçuşlarınızda vize alırken bir zorunluluk olan seyahat sigortasını Enuygun.com'da da başlattık. Enuygun.com'da uçak bileti ve otel karşılaştırma, ön rezervasyon ve satın alma işlemlerinin dışında artık seyahatlerinizi sigortalatabilirsiniz. Seyahat sigortası zorunlu mudur? Yurt dışı seyahatlerinizde, seyahat sigortası yaptırmanız, vize alırken işlemlerinizi hızlandıran bir aşamadır ve zorunludur. Yurt dışında başınıza gelebilecek kaza ve hastalık durumlarında korunmanız başlıca gözetilen noktadır. Hangi durumlar kapsam altında?

x