Bu yıl son kez uygulanacağı açıklanan Yaz Saati uygulamasına devam edilecek. Buna göre 31 Mart’ta saatler yeniden bir saat ileri alınacak. Daha önce sürekli olacağı açıklanan yaz saati uygulamasında bir türlü uzlaşma sağlanamayınca eskisi gibi, iki farklı saat uygulamasıyla devam edilmesine karar verildi.

İçindekiler

Uygulamadan vaz geçildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yıllık 300 milyon TL'lik tasarruf sağlayacağı gerekçesiyle uzun süredir ısrarcı olduğu sürekli yaz saati uygulamasından vazgeçildi.

300 milyon TL tasarruf sağlayacaktı

300 milyon TL tasarruf sağlayacağı öne sürülen uygulamaya bazı bakanlar çalışanlar, uluslararası sermaye piyasalarıyla uyumsuzluk gibi sebeplerden karşı çıkıyordu. Uzlaşma sağlanamayınca yaz saati uygulamasına eskisi gibi Mart ayında girilip sonbaharda yeniden kış saati uygulamasına devam edilmesine karar verildi.

31 Mart’ta saatler bir saat ileri alınıyor

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, saatler, gün ışığından daha fazla yararlanmak için 31 Mart 2013 Pazar günü saat 03.00'dan itibaren bir saat ileri alınacak. Saatler, 27 Ekim 2013 Pazar günü saat 04.00'dan itibaren de yeniden bir saat geri alınacak Özellikle bugün için uçak bileti, otobüs vs. alanlara şimdiden hatırlatalım.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN