• Anasayfa
  • Bilgi
  • Yapı Kredi’den %0,90 indirimli faizle konut kredisi

Yapı Kredi’den %0,90 indirimli faizle konut kredisi

tugbahacibayramoglu

Konut kredisi ararken daha avantajlı kredi faiz oranından yararlanmak istiyorsanız, bankaların bankacılık paketleri ile birleştirerek size sunacakları farklı konut kampanyaları olabilir. Örneğin geçen hafta Yapı Kredi Bankası tüm vadelerde faiz oranını %0,90’a kadar düşürdü. Bu indirimli oran Çınar Paketi ile birlikte geçerli oluyor. Peki, Çınar Paketi’nden nasıl faydalanacaksınız? Gelin, önce %0,90 faiz oranıyla 120 ay vadeli kredi ödemelerine, sonra da Çınar Paketi detaylarına bir göz atalım. 

İçindekiler

Aylık 1.366 TL taksitle 100.000 TL 

120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisinin aylık taksit ödemeleri 1.366 TL. Toplam geri ödemesi ise sigorta primleri hariç 165.138 TL yapıyor. %0,90 faiz oranı, son günlerde bankaların uyguladığı indirimli faiz oranları arasında 120 ay vade için uygulanan en düşük oranlardan biri. Toplam geri ödeme tutarına göre aynı tutar ve vadede birçok bankanın geri ödeme planına kıyasla 10.000 TL ve üzeri avantaj sağlıyor. Çınar Paket ile birlikte konut kredisi kullanılırsa faiz oranı %1,12’den %0,90 a iniyor. Çınar Paketi'ne üye olmak ve avantajlarından faydalanmak için konut kredisi ile birlikte bankanın diğer ürünlerini de kullanmanız gerekiyor.

 

Çınar Paketi ürünleri  

Konut krediniz için yapılması gereken DASK ve konut sigortaları, kredi hesabınıza bağlı açılacak vadesiz TL hesabı ve bu hesaba tanımlanacak esnek hesap limiti ile birlikte bankamatik kartı size verilecek. Kredinizle birlikte sağlanan bu ürünlere ek olarak kredi kartı, internet/mobil bankacılık şifresi, en az 2 adet otomatik ödeme talimatı ve bireysel emeklilik, hayat sigortası veya vadeli hesabınızın olması istenecek. Çınar Paketi kullanımı için üyelik ücreti alındığını da hatırlatalım. Bugün itibari ile bu ücret yıllık 89 TL. Aslında bu ürünlerin neredeyse hepsini kullanıyoruz; belki bazı ürünler için banka tercihinizi değiştirip avantajlı oran ile konutunuz için daha az faiz ödemiş olacaksınız.

Ayda 2.049 TL'ye 150.000 TL 

Alternatif kredi tutarları için ödemeler: 120 ay vadeli 150.000 TL kredinin aylık taksitleri 2.049 TL ve toplam geri ödemesi sigorta primleri hariç 247.360 TL. 200.000 TL kredinin aylık taksitleri ise 2.732 TL ve toplam geri ödemesi de sigorta primleri hariç 329.582 TL yapıyor. Yapı Kredi Bankası konut kredisine hemen başvurup, kredi cevabınızı 5 dakika içinde cep telefonunuza gelen mesajla öğrenebilirsiniz. Kredinizi kullanmaya karar verdiğinizde isterseniz Çınar Paketi ile %0,90 indirimli oran veya %1,12 konut kredisi faiz oranı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN