Seyahat etmek için yanınızda ille de bir arkadaşınız ya da eşinizin olması gerekmiyor. Modern dünyada artık isteyen herkes istediği yere gidebiliyor. Hatta yalnız seyahat etmeye alışanlar, bir çok artısı nedeniyle yalnız yolculukta ısrar ediyor. İnsanı yalnız seyahat etmeye iten artılar neler?

İçindekiler

Özgür hareket etme

Aslında başlı başına bu olgu bile yalnız seyahati cazip kılıyor. İsterseniz gezin, isterseniz yatın uyuyun. Karışan yok. Ben buraya gitmek istiyorum deyip sizi sıkan yok. Çok iyi anlaştığınız bir arkadaşınız bile olsa onunla aynı yerlere gitmek istemeyebilirsiniz. Örneğin kimisi seyahatlerde alışverişlerden çok zevk alır, bazısı için müze gezmek daha büyük artıdır. Bu gezinin patronu sizsiniz size kimse karışamaz.

tek başına tatil

Uçak Bileti

İstediğin yerde kalma

Bütçenize ve kendi konforunuza uygun bir yerde konaklama şansı yaratır. Sizin için basit sade bir oda yeterli gelebilir ve paranızı başka şeylere harcamak isteyebilirsiniz. Ancak seyahate çıkacak arkadaşınız o odayı oteli ya da kaldığınız hosteli beğenmeyebilir. Üstelik odada tek başınıza kalmanın keyfi de bir başka. Banyoyu televizyonu tek başınıza kullanabileceksiniz. Horlayan ya da uykudan konuşan olmayacak. Bavulları sığdırma derdi yok. Duş sırası beklemeyeceksiniz o kadar çok artısı var ki...

tek başına uyku

 

Banyo ve oda bir tek sana ait

Aslında bu bir çok kişi için vazgeçilmez bir konfor. Bazı insanlar odasını, banyosunu bir başkasıyla paylaşmak istemez. Hatta odada 3 kişi kalırsanız sıra beklemek de zor. Arkadaşınızla tatile çıksanız ayrı ayrı odalarda kalmak isteyebilirsiniz ancak bazıları bu duruma bozulabiliyor. Yalnız başınıza tatilde ise ister odanda müzik dinle istersen televizyon karşısında uyuyabilirsin.

banyo

 

Gezi saatlerini kafana göre belirleme

İnsanların biyolojik saatleri farklı olabiliyor. Bazı insanlar güne erken başlamaktan hoşlanıyor. Kimisi için uykusunu almak çok önemli. Bu yüzden yalnız tatil yaptığınızda gezi saatlerinizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Araya küçük dinlenme molaları da koyabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışma Arkadaşlarınızla tatile çıktığınızda yeni insanlarla tanışma ihtiyacı hissetmezsiniz. Zaten buna fırsat da olmaz. Oysa ki yalnız tatil yaptığınızda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Dünyanın farklı ülkelerinden arkadaşlarınız hatta dostlarınız olabilir.

tek başına tatil


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN