Tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl çok sayıda Türk ziyaretçi çeken Ukrayna'ya yakın zamanda pasaport gerekmeksizin sadece nüfus cüzdanımız veya kimlik kartlarımızla seyahat edebileceğiz. Başkent Kiev ve Odessa gibi şehirleriyle olduğu kadar lezzetleriyle de gezginleri cezbeden Ukrayna'yı görmek için geçerli nedenler neler?

1- Tarihi ve yeşil başkent Kiev

Dünyanın en yeşil başkentlerinden biri olarak gösterilen Kiev, Ukrayna'yı ilk kez ziyaret edecek gezginler için iyi bir başlangıç rotası. Geçmiş yıllarda ağaçlarla çevrili bir yeşil alanken bugün şehrin en önemli merkezlerinden biri olan Özgürlük Meydanı'nda tur atarak Kiev turunuza başlayabilirsiniz. Meydanı gördükten sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan eserler arasında bulunan Sofya Katedrali'ni ve Altın Kapı ve Klov Sarayı gibi yerleri dolaşabilirsiniz. Tüm bunların dışında ülkenin Japonya ile dostluğunun bir sembolü olarak kabul edilen Kyoto Parkı Kiev geziniz sırasında görebileceğiniz bir diğer alternatif. Kiev'de keşfetmeniz gereken yerlerle ilgili detaylar galerimizde.

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2- Dayanılmaz Ukrayna yemekleri

Ukrayna sadece tarihi yerlerden ve eserlerden ibaret değil. Ülkede dolaşırken birbirinden farklı ve lezzetli yemeklerin de tadına bakabilirsiniz. Görüntüsü ve tadı mantıya benzeyen ve bu nedenle aslında bize çok da yabancı olmayan varenyky burada mutlaka tadılması gerekenlerden. Borsch çorbası ise belki de ülkenin en ünlü lezzeti. İçinde pancar ve havuç gibi çeşitli sebzeler bulunan çorba bugün tüm dünyada en sevilen Ukrayna tatlarından. Yolunuz başkente düşerse, Kiev usulü tavuğun da denenmesi gerekenler arasında bulunduğunu unutmayın. Ülkede tadılabilecek diğer nefis tatlar Kiev'de ne yenir ne içilir galerimizde. Başkent Kiev'e en uygun uçuşları karşılaştırmak isterseniz de tıklayın yeter.

3- Huzurlu ve sakin bir tatil

Ukrayna eğlenceli olduğu kadar son derece sakin ve huzur dolu bir tatil için de doğru adres. Başkent Kiev'de yer alan Khreshchatyj ve Mariyinsky gibi parklar, Kiev Botanik Bahçesi ve daha birçok yeşil alanda dinlenerek huzur bulabilirsiniz. Üstelik sadece başkentte değil, Lviv ve Odessa gibi diğer popüler şehirlerde de huzuru yakalayabileceğiniz benzersiz parklar var. 

4- Eğlenceli gece hayatı

Her yaştan gezgini farklı güzelliklerle karşılayan ülkede hem sakinlik hem de eğlenceyi bir arada bulmak mümkün. İster Kiev isterseniz Odessa veya Lviv... Ukrayna'nın hangi şehrine giderseniz gidin gün boyunca tarihi yerleri ve müzeleri dolaştıktan sonra geceleri eğlencenin keyfini sürebilirsiniz. Bu konuda ülkenin en popüler rotalarından biri olan Lviv'e İstanbul'dan direkt seferlerle ulaşabilirsiniz. Şehirde yer alan gece kulüplerinde eğlence sabahın ilk saatlerine kadar sürüyor. Yakınlığı ve vizesiz tatil avantajıyla Ukrayna son yıllarda ülkemizden eğlenmek için gelen çok sayıda ziyaretçinin tercihi. Tüm bu nedenlerle Lviv ve Ukrayna'nın diğer şehirlerine ilgi gitgide artsa da halen uygun fiyatlarla uçabilirsiniz. Bunun için güncel kampanyaları ve fırsatları takip ederek uygun fiyatlarla bilet bulabilirsiniz.

5- Vize almadan yurt dışı tatili

Tüm bu benzersiz özelliklerine ek olarak Ukrayna'nın ziyaretçilerine sunduğu en büyük avantajlardan biri hiç şüphesiz vizesiz tatil olanağı sunması. Yani sadece pasaportunuzu ve uçak biletinizi alarak ülkenin en güzel şehirlerini keşfe çıkabilirsiniz. Üstelik yakın bir gelecekte pasaportunuz olmasa bile sadece nüfus cüzdanınız veya kimlik kartınızla Ukrayna'da tatil yapabilirsiniz. Öyleyse ne duruyorsunuz? Hemen tıklayın ve en uygun Ukrayna uçak bileti fırsatlarına göz atarak biletinizi satın alın.