Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşların şehirlerarası seyahatlerde Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu devam ediyor. Seyahat İzin Belgesi’ni ister e-Devlet üzerinden isterseniz de Alo 199’u arayarak alabilirsiniz. Özel araç ya da uçak, otobüs, tren gibi toplu taşıma araçlarıyla seyahat edecek 65 yaş üstü tüm vatandaşların bu belgeyi mutlaka almaları gerekli. Bu arada İçişleri Bakanlığı'nın yeni genelgesine göre 18-20 yaş arası gençler geçerli bir sebepleri olması halinde yanlarında velileri olmadan Seyahat İzin Belgesi alarak toplu ulaşım araçlarıyla yolculuk yapabilecek. Peki Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Devamını Gör

65 yaş üstü Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar için şehirler arası seyahatlerde Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu sürüyor. Gidecekleri yerde sabit adres göstermeleri ve orada en az bir ay süreyle kalmaları şartıyla 65 yaş üstündekiler Seyahat İzin Belgesi alarak yolculuk yapabiliyor. 65 yaş üstü vatandaşlar için Seyahat İzin Belgesi nereden ve nasıl alabilir?

Devamını Gör

Sokağa çıkma yasağında nasıl seyahat edebiliriz?

Geçtiğimiz mart ayında başlayan pandemi süreci hepimiz için karışık geçti. Önce art arda yasaklar geldi, Haziran ayıyla birlikte yavaş yavaş eski düzenimize dönmeye geçtik. Bu arada hayatımıza HES kodu, Seyahat İzin Belgesi gibi daha önce alışık olmadığımız düzenlemeler de girdi. 1 Aralık Salı akşamı yürürlüğe giren kısıtlamalar nedeniyle hafta içi her gün saat 21:00 ile sabah 05:00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta sonları ise cuma akşamı saat 21:00’den pazartesi sabahı saat 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Yeni yasaklar, seyahat edecekleri nasıl etkileyecek?

Devamını Gör

DHMİ'nin 'Uçuş Rehberim' uygulaması ile uçak kaçırmaya son!

Seyahat edeceğin uçuş ve havaalanlarıyla ilgili tüm bilgileri tek bir uygulamada bulmak ister miydin? Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) ‘Uçuş Rehberim’ uygulaması ile havaalanlarında mevcut uçuş programı, pistlerin durumu, PNR sorgulaması, son dakika gelişmeleri, hatta aracının bulunduğu otoparka kadar tüm bilgileri tek bir uygulama ile kontrol edebilirsin. Üstelik ücretsiz internet desteği de var.

Devamını Gör
x