• Anasayfa
  • Bilgi
  • Video paylaşım programı Vine artık akıllı telefonlarda

Video paylaşım programı Vine artık akıllı telefonlarda

tugbahacibayramoglu

Twitter’i genelde mobil kullanıyorsanız ve de video paylaşmayı da seviyorsanız, Vine programıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Üstelik Vine artık Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için de kullanıma sunuldu.

İçindekiler

6 saniyelik video klip

Twitter kullanıcılarına 6 saniyelik görüntü ve animasyon fırsatı veren Vine artık Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için de kullanılmaya başlandı.NTV teknoloji haberlerinde yer alan yazıya göre bugün 13 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Vine, parça parça çekilmiş videoları birleştirebiliyor ve de animasyon yapabiliyor.

Diğer videolara da bakabilirsiniz

Vine programıyla ayrıca diğer kullanıcıların videolarına bakma, popüler videoları izleme, arkadaş bulma ve yine sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi arkadaş davet etme gibi özelliklere sahip. Ancak bu program hemen belirtelim Android 4.0 ve üzerinde işletim sistemi olan telefonlarda çalışıyor.

Vine nasıl çalışıyor

Vine ile animasyon yapanların kullandığı stop motion animation kullanılıyor. Tek seferde çekilen 6 saniyelik bir görüntü tercih edilmiyor. Onun yerine örneğin saniyelik bir görüntü çektikten sonra kaydı durdurmanız sonra başka bir görüntü çekmeniz ve 6 saniyeyi bu şekilde doldurmanız öneriliyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN