İtalya’nın aşk kenti Venedik’ten alabileceğiniz hediyelik eşyaları sıraladık

Murano Glass

Murano Glass

Cam işçiliğinin ön planda olduğu Venedik’te, camdan yapılmış kolye, yüzük gibi takıları ya da vazo gibi daha büyük cam eşyalarını hediye olarak alabilirsiniz.Venedik’teki adacıklardan biri olan Murano’ya uğrayabilirseniz bu ürünleri hem daha ucuza alabilir, hem de yapılışlarını bizzat seyredebilirsiniz.

Uçak Bileti

Maskeler

Maskeler

Şehirde birçok maske satan dükkâna rastlayabilirsiniz. Şehrin simgelerinden olan bu maskeler, duvara asılmak suretiyle ev dekorasyonu için de kullanılıyor. Hediye olarak da Venedik’e has güzel bir seçenek!

Burano dantelleri

Burano dantelleri

Bu ünlü dantel işlemeli örtüler, Venedik’ten alabileceğiniz yöresel hediyeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Venedik adacıklarından biri olan Burano’da el işi dantel yapanların sayısı giderek azalsa da hala gerçek Burano dantelleri bulmanız mümkün!Taklitlerinden sakınmaya dikkat edin.

Gondol şapkaları

Gondol şapkaları

Venedik’e has hasırdan yapılmış Gondol şapkalarını dönüşte hatıra olarak alabilir ya da hediye olarak götürebilirsiniz.

Spagetti çeşitleri

Spagetti çeşitleri

İtalya’ya has bir yiyecek olduğu için Venedik’ten de çok farklı lezzet ve şekildeki spagettileri hediye olarak alabilirsiniz.

Şarap, zeytinyağı

Şarap, zeytinyağı

Sadece özel üretim şarap satan dükkânlardan hem çok ucuza hem de damak zevkinize uygun şaraplar satın alabilirsiniz. Akdeniz mutfağının olmazsa olmazı zeytinyağları da bir diğer hediye seçeneği!

Venedik terlikleri

Venedik terlikleri

18. Yüzyıl Venedik stilinde hemen her renk üretilen ipek ve kadife terlikler yöresel bir başka hediye alternatifidir.

Kırtasiye malzemeleri

Kırtasiye malzemeleri

Kâğıttan yapılmış ürünlerin de ünlü olduğu Venedik’ten el yapımı deri ciltli defterler,albümler ve Venedik tasarımlarından esinlenerek yapılmış not defterleri de alabilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN