Suudi Arabistan, umre seyahatini hızlı ve kolay hale getirmek için İstanbul'da bir çalışma tanıttı. Artık Türk vatandaşları, akredite seyahat ve turizm ofislerinden sadece 48 saat içinde umre vizesi alarak seyahate çıkabilecek.

Tanıtıma Nusuk Genel Müdürü Fahd Hamiduddin de katıldı

Umre

İstanbul'da düzenlenen tanıtım toplantısına Türkiye'nin önde gelen turizm ve seyahat ofislerinin yanı sıra Suudi Arabistan Turizm Otoritesi Üst Yöneticisi (CEO) ve Nusuk Genel Müdürü Fahd Hamiduddin de katıldı. Hamiduddin, 50'den fazla turizm ve seyahat ofisinin toplantıya katıldığını ve bu katılım oranından memnun olduğunu belirtti. Ayrıca Mekke ve Medine'ye gitmek isteyenlere çeşitli kolaylıklar sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.

Uçak Bileti

Vize için büyük kolaylık

Toplantıda, Türkiye'den ibadet amacıyla Mekke ve Medine'ye gitmek isteyen kişilerin Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu aracılığıyla turist vizesi alarak ülkeye gidebileceği vurgulandı. Ayrıca, Mekke ve Medine'ye giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinde yer alan Türkiye'de akredite seyahat ve turizm ofisleri aracılığıyla 48 saat içinde vize alabilecekleri de önemli konu başlıklarındandı.

Konuyla ilgili ayrıntılar Nusuk’ta

Umre 2

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile Suudi Arabistan Turizm Otoritesi'nin ortaklaşa başlattığı Nusuk Platformu, tanıtım toplantısında da ele alınan konulardan biriydi.

Platformun Türk vatandaşları için özel olarak hazırlanan "nusuk.sa/tr" sayfası aracılığıyla Türkler, kendilerine özel hizmetlerden faydalanabilecek ve vizelerini kolaylıkla alabilecek.


busraguzeller
Büşra Güzeller
177 Yazı
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN