Türk vatandaşlarının umre seyahatini daha hızlı ve kolay şekilde planlaması için Suudi Arabistan tarafından hazırlanan çalışma İstanbul’da tanıtıldı. Çalışmaya göre artık umre seyahati etmek isteyen Türk vatandaşları, ülkemizde akredite olan seyahat ve turizm ofisleri aracılığıyla yalnızca 48 saat içerisinde umre vizesi alarak yola çıkabilecek.  

Tanıtıma Nusuk Genel Müdürü Fahd Hamiduddin de katıldı

Umre

16 Aralık 2022 tarihinde İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısına Türkiye’nin önde gelen turizm ve seyahat ofislerinin yanı sıra Suudi Arabistan Turizm Otoritesi Üst Yöneticisi (CEO) ve Suudi Arabistan’ın umre ziyaretçilerine yönelik kurduğu Nusuk Genel Müdürü Fahd Hamiduddin de katıldı. Konuyla ilgili konuşan Hamiduddin tanıtım toplantısına 50’den fazla turizm ve seyahat ofisinin katıldığını ve bu katılım oranından çok memnun olduğunu belirtti ve Mekke ve Medine’ye gitmek isteyenler için çeşitli kolaylıklar sağlamaya devam edeceklerini ekledi.

Vize için büyük kolaylık

Toplantıda ülkemizden ibadet amaçlı Mekke ve Medine’ye gitmek isteyen kişilerin Türkiye’deki Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu aracılığıyla turist vizesiyle ülkeye gidebileceği vurgulandı. Bunun yanı sıra Mekke ve Medine’ye giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde yer alan Türkiye’de akredite olan seyahat ve turizm ofisleri aracılığıyla 48 saat içerisinde vizelerini alabilecekleri de toplantının en önemli başlıklarındandı.

Konuyla ilgili ayrıntılar Nusuk’ta

Umre 2

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın Suudi Arabistan Turizm Otoritesi ile ortaklaşa hayata geçirdiği Nusuk Platformu da tanıtım toplantısında yer verilen konulardan biriydi. Platformun Türk vatandaşlarının kullanımına özel sayfası “nusuk.sa/tr” ile Türkler kendilerine özel hizmetlerden yararlanabilecek ve vizelerini kolayca alabilecek.


busraguzeller
Büşra Güzeller
122 Yazı
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan yazar, yazı yazma tutkusunu oldukça erken keşfetti. Ortaokul yıllarından beri farklı türlerde yazılar kaleme aldı ve üniversiteden mezun olduktan sonra ajanslarda metin yazarı ve içerik editörü olarak rol aldı. Uzun süre çalıştığı bir ajansta seyahat alanında yazmaktan çok keyif aldığını keşfetti ve en keyif aldığı alanda daha çok üretmek için Enuygun ekibine katıldı. Büşra yazı yazmayı, köpeğiyle vakit geçirmeyi, okumayı ve yol filmlerini izlemeyi çok seviyor.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 15 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar