THY ve Ukrayna hükümeti karşılıklı anlaşarak 30 gün olan vizesiz kalış süresini 60 güne çıkarttı.

İçindekiler

180 gün içinde toplamda 90 günü aşmayacak

Türk vatandaşlarına Ukrayna’da 60 gün vizesiz kalmasına imkan tanıyan kanun Cumhurbaşkanı tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Türk vatandaşları 180 gün içinde toplamda 90 günü aşmamak kaydıyla Ukrayna’da 60 gün vizesiz seyahat edebilecek.

Ukrayna seyahat notları

Uçak Bileti

Ukrayna’ya gitmek isteyenler için daha önce Vizesiz tatil III: Ukrayna başlıklı bir yazı paylaşmıştık. Bu yazıda Ukrayna’da ne yapılır nerelere gidilir gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca Ukrayna’nın Kiev, Simferepol ve Donteks şehirlerine de İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunuyor. Donteks’e şu sıralar THY’nin kampanyalı biletleri bulunuyor. Bunun için de THY’den Balkan kampanyası yazımıza göz atabilirsiniz.

Özellikle Ukrayna ile iş yapan işadamlarımız adına olumlu bir gelişme oldu. Ukrayna seyahatiniz için uçak bileti almanın yanı sıra otel rezervasyonu yapmak için de enuygun.com otel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN