THY ve Ukrayna hükümeti karşılıklı anlaşarak 30 gün olan vizesiz kalış süresini 60 güne çıkarttı.

İçindekiler

180 gün içinde toplamda 90 günü aşmayacak

Türk vatandaşlarına Ukrayna’da 60 gün vizesiz kalmasına imkan tanıyan kanun Cumhurbaşkanı tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Türk vatandaşları 180 gün içinde toplamda 90 günü aşmamak kaydıyla Ukrayna’da 60 gün vizesiz seyahat edebilecek.

Ukrayna seyahat notları

Ukrayna’ya gitmek isteyenler için daha önce Vizesiz tatil III: Ukrayna başlıklı bir yazı paylaşmıştık. Bu yazıda Ukrayna’da ne yapılır nerelere gidilir gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca Ukrayna’nın Kiev, Simferepol ve Donteks şehirlerine de İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunuyor. Donteks’e şu sıralar THY’nin kampanyalı biletleri bulunuyor. Bunun için de THY’den Balkan kampanyası yazımıza göz atabilirsiniz.

Özellikle Ukrayna ile iş yapan işadamlarımız adına olumlu bir gelişme oldu. Ukrayna seyahatiniz için uçak bileti almanın yanı sıra otel rezervasyonu yapmak için de enuygun.com otel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar