Türklerin seyahat etmeyi sevdiği ülkelerden biri olan Ukrayna'ya sadece nüfus cüzdanıyla seyahat edilebilmesi için anlaşmaya varıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki ülke vatandaşlarının sadece kimlik kartlarıyla seyahat edebilmesi için anlaşma yapıldığını açıkladı.

Yaz ayına kadar yetişmesi planlanıyor

Kiev'da imzalanan protokole göre Türk vatandaşları pasaporta gerek duymadan sadece kimlikleriyle bu ülkeyi ziyaret edebilecek. Bilindiği üzere Ukrayna Türk vatandaşlarından turistik gezilerde 90 güne kadar vize istemiyordu. Ancak pasaportun da kaldırılmış olması pasaportu olmayan ya da süresi bitip de uzatmayı ek maliyet olarak görenler için cazip olacak. Yaz ayına kadar uygulamanın yetiştirilmesi planlanıyor.

Yaz ayına kadar yetişmesi planlanıyor

Ucuz Uçak Bileti Bulun

 

Türkiye'den pek çok şehre direkt uçuş var

Ucuz oluşu eğlence hayatının da renkli olması sebebiyle Türklerin sevdiği ülkelerin başında gelen Ukrayna'da Kiev, Donetsk, Odessa gibi şehirlere direkt seferler var. Kiev ve Liviv gibi şehirlere uçuşlar yaklaşık 2 saat sürüyor. Ukrayna seyahatiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için Vizesiz ucuz tatil Ukrayna yazımıza göz atabilirsiniz.

Türkiye'den pek çok şehre direkt uçuş var