Genellikle öyle gibi düşünülse de yurt dışında tatil her zaman pahalı olmak zorunda değil. İşte, Ukrayna’dan Filipinler’e çok fazla para harcamadan rahatça seyahat edebileceğiniz benzersiz adresler…

1- Sri Lanka

Yemyeşil bir doğanın içinde inşa edilen tapınaklar, bataklıklarda yüzen filler, manzarası bol tren yolculukları ve güler yüzlü insanlar… Sri Lanka bize biraz uzak olsa da tüm bu özellikleri sayesinde belki de tüm hayatınız boyunca yaşayacağınız en unutulmaz macera olacak. Üstelik ülkede konaklama, ulaşım ve yeme içme son derece ucuz. Burada günde ortalama 50 TL’ye tatil yapabilirsiniz. Bu sayede adanın tadını fazla para harcamadan çıkarabilirsiniz. Adeta başka bir dünyayı andıran Sri Lanka’ya en uygun uçuş fırsatları burada!

2- Tayland

Olağanüstü plajlarından denize girebileceğiniz, lezzetli yemekler yiyebileceğiniz, masaj yaptırabileceğiniz ve tüm bunları yaparken bütçenizi zorlamayacak bir ülke arıyorsanız, Tayland muhtemelen en doğru seçenek. Tropikal meyvelerin, manzaralı teras barlarının ve yüzen pazarların ülkesinde tatilin tadını çıkarmak için uygun fiyatlı bir uçuş yakalamaya bakın! Tayland’a gelme isteğinizi doruklara taşıyacak diğer ipuçları ise yazımızda!

Ucuza keşfedebileceğiniz 7 harika ülke

3- Hindistan

Kalabalık caddeleri, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz renkli tezgâhları ve hiç bitmeyen enerjisiyle Hindistan dünyanın geri kalanından çok farklı bir yer. Sırf bu atmosferi yaşamak için bile Hindistan’ın yolunu tutabilirsiniz. Üstelik ülke ucuza gezmek isteyenler için de son derece ekonomik bir alternatif. Hindistan’da çok ucuza karnınızı doyurabilir, trenlerle şehirler arasında uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz. Hindistan gezisi için vizeye ihtiyacınız olacak ancak ülkeye vize almak ne çok zor ne de pahalı! Hindistan’ın renkli şehirlerine uçmak için tıklayın!

Ucuza keşfedebileceğiniz 7 harika ülke

4- Filipinler

Yeryüzünde cenneti yaşamak için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Filipinler. Yemyeşil bir doğayla çevrili adaların ülkesinde Coron, Boraçay ve Cebu’da kumsalların ve denizin tadını çıkarabilir, başkent Manila’da tarihi yerleri görebilirsiniz. Filipinler’in en iyi taraflarından biri ise gezginlere çok ucuza tatil fırsatı sunması. O zaman gelin, Filipinler uçuşlarına bir göz atalım!

Ucuza keşfedebileceğiniz 7 harika ülke

5- Sırbistan

Çok uzağa gitmeden başka bir ülkede tatil yapmak istediğinizde ise Sırbistan doğru seçenek! Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkenin başkenti Belgrad hem eğlenmek hem de lezzetli yemekleri ucuza yemek için ideal. Gündüz tarihi yerleri gezebilir, geceleri de nehrin üzerinde bulunan kulüplerde dans edip eğlenebilirsiniz. Belgrad’a gelecekler için diğer ipuçları yazımızda. Avrupa’nın bu tarihi ve ucuz şehrine uçuracak biletleri karşılaştırmak isterseniz de hemen tıklayın!

Ucuza keşfedebileceğiniz 7 harika ülke

6- Gürcistan

Pasaport bile çıkarmadan, sadece kimlikle girebileceğiniz bir ülkeye ne dersiniz? Sınır komşumuz Gürcistan’a ister hem uçakla hem de sınırdan arabayla seyahat etmek mümkün. Karadeniz kıyısındaki Batum’a geldiğinizde yaz mevsiminde denize de girebileceğinizi unutmayın. Ülkeye en cazip uçuşlara göz atmak için elinizi çabuk tutun!

Ucuza keşfedebileceğiniz 7 harika ülke

7- Ukrayna

Bütçe dostu yurt dışı tatili denince Ukrayna’dan bahsetmemek olmaz! Yeni kimlik kartlarıyla pasaport masrafına bile girmeden uçabileceğiniz ülkede özellikle yeme içme ve konaklama çok ucuz. Popüler Avrupa şehirlerinde iki günde harcayacağınız parayla Ukrayna’da rahatlıkla bir hafta tatil yapabilirsiniz. Karadeniz kıyısındaki Odessa, başkent Kiev veya Lviv gibi şehirlerden hangisine gideceğinize karar veremiyorsanız, biraz ipucu almak için tıklayın! Ukrayna’ya daha ucuza uçmak için Enuygun.com’da geçerli güncel kampanyaları takip edebilir veya istediğiniz tarihlerde uçak biletlerini karşılaştırabilirsiniz.

Ucuza keşfedebileceğiniz 7 harika ülke

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.