Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) dünyanın en pahalı benzini kullanan ülkelerinden olan Türkiye’de, daha ucuz benzine ulaşmak için yeni bir program geliştirdi. Bu programa göre ülke çapındaki 12 bin 870 adet lisanslı akaryakıt istasyonunun yeri ve bu istasyonlardaki anlık akaryakıt fiyatları akıllı telefonlar üzerinden paylaşılacak.

 

İçindekiler

Tüm istasyonlar ve fiyatlar öğrenilebilecek

Ayarlar sekmesiyle karayolu araçlarında kullanılabilecek tüm benzin ve motorin türleri faaliyette bulunan tüm dağıtıcılar seçilebilecek. Harita üzerinde en uygun fiyatı sunan akaryakıt istasyonu diğerlerinden farklı renkte yer alacak. Bu şekilde, şehir içi veya şehirler arası yollardaki tüm istasyonları taranabilecek. Uygulamanın ios sürümünün Nisan ayı başında uygulama mağazasında yerini alması planlanıyor. Diğer akıllı telefon için de çalışma devam edecek.

Güncel fiyat bilgisi olacak

Program sayesinde harita üzerinde 'en ucuz fiyatlı istasyon' dahil olmak üzere tüm istasyonların dağıtıcı, adres ve ürün bazında güncel fiyat bilgisine ulaşılabilecek. İstenilmesi durumunda tercih edilen istasyona ilişkin yol tarifi internet üzerinden verilecek. Aynı zamanda, uygulama üzerinden istasyonların tüketiciler tarafından puanlanması olanağı da bulunacak.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN