İş veya aile ziyareti nedeniyle sürekli seyahat edenler için uçaklar adeta ikinci bir ev haline geliyor. Eğer siz de yılın önemli bir bölümünü seyahat ederek geçirenlerdenseniz, yolda hayatınızı kolaylaştıracak bu eşyalardan birkaçına sahip olmanızda yarar var.

1- Kablosuz ve ses geçirmez kulaklık

Sevdiğimiz müzikleri dinlemek uçakla bulutların üzerinde giderken yapmaktan en fazla keyif aldığımız şeylerden biri. Bazı uçuşlarda standart kulaklıklardan veriliyor olsa da müzik zevkinizi doruklara taşımak için önceden kablosuz ve ses geçirmeyen modellerden birini alın. Böylelikle kablosu bir yere takılmadan ve uçağın içindeki seslerden etkilenmeden müziğinizi dinleyebilirsiniz.

2- Küçük şeyleri doldurabileceğiniz seyahat çantası

Kimse yolculuğun tam ortasında diş fırçasını veya kulaklığını kaybetmek istemez! Seyahat ederken ihtiyacınız olan eşyaları doldurabileceğiniz ve gerektiğinde kolayca bulabileceğiniz küçük çantalar da tahmin etmediğiniz kadar işinize yarayacak.

Uçakta hayatı kolaylaştıran 6 harika eşya

3- Acil durumlar için el bagajı

Siz varış noktanıza ulaştınız. Peki, ya bagajınız? Her ne kadar istenmeyen bir durum olsa da bagaj kayıpları daima ihtimal dahilinde. Bagajınız çok yanlış bir yere gittiyse, havalimanına indiğinizde zor durumda kalmamak için acil durumlarda kullanabileceğiniz eşyaları el bagajında taşıyın. Uçakta yanınıza alabileceğiniz el bagajınızı hazırlarken yararlanabileceğiniz tavsiyeler ise yazımızda!

Uçakta hayatı kolaylaştıran 6 harika eşya

4- Powerbank ve bağlantı kabloları

Şarjınızı evden çıkmadan tamamen doldurmuş olsanız dahi yolda müzik dinlerken veya Instagram’da gezinirken bir anda yarıya indiğini fark edebilirsiniz. Bu gibi durumlar için yanınıza mutlaka telefonunuzu şarj edebileceğiniz yedek batarya alın. Tabii bunu yaparken bağlantı kablolarını da el bagajınıza attığınıza emin olun. Nitekim kablosuz şarj etme özelliği yoksa, tek başına powerbank hiçbir işe yaramaz!

Uçakta hayatı kolaylaştıran 6 harika eşya

5- Uçuşa uygun ayakkabı

Uçağa binerken dikkatlice seçilmesi gereken bir diğer şey ise ayakkabı. Mümkün olduğunca sıkmayan, rahat bir ayakkabı tercih etmeye çalışın. Bu sayede ayaklarınızı rahatça ileri doğru uzatabileceğiniz geniş acil çıkışlarda oturmasanız da rahat edebilirsiniz. Eğer birkaç saatten uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız da sadece uçakta giyebileceğiniz ayakkabı veya terlik alabilirsiniz.

Uçakta hayatı kolaylaştıran 6 harika eşya

6- Yedek para veya kart için telefon kılıfı

Pek çok kişi gibi kredi veya banka kartlarınızı cüzdanda taşıyor olabilirsiniz. Ancak yine de ek bir önlem olarak telefonunuzun kılıfına bir miktar para veya yedek kart yerleştirmenizde yarar var. Herhangi bir nedenle cüzdanınıza erişemediğiniz durumlarda yedek kart ve paraları kullanarak seyahatinizde rahat edebilirsiniz.

Uçakta hayatı kolaylaştıran 6 harika eşya

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.