Uçaklarda internet kullanılabilecek

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Uçakta bilgisayar ya da cep telefonlarıyla internetten mahrum kalanlara müjde... Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) uçakta da internet kullanmak için havayolu firmalarının izin alabileceğini açıkladı.

Özellikle uzun uçuşlarda sörf yapmak ya da yarım kalan işlerimizi bitirmek için harika bir uygulamaya geçilmiş olacak. Bu kararla uçakla çok sık seyahet eden iş adamları da işleriyle bağlantılarından kopmamış olacak.Uçak yolculukları daha keyifli hale gelecek.

BTK’nın internet sitesinde yer alan kurul kararına göre, havayolu şirketleri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden gerekli izinleri almak koşuluyla hava taşıtlarında internet hizmeti vermek isteyen internet servis sağlayıcılar (İSS) aracılığıyla yolcularına internet hizmeti sunabilecek.

Henüz başvuru yapılmadı

Henüz Türkiye’deki uçak firmalarından başvuru yanıtı gelmediklerini belirten BTK başvuru halinde uçaklarda internet kullanımının önünün açılacağını açıkladı. 

THY Panasonic’le başlamıştı

Türk Hava Yolları, Panasonic tarafından geliştirilen Global Communication Suite (GCS) sistemini kullanıyor.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar