Uçaklara Alınmayan Köpek Cinsleri

nihanbayram

Uçak yolculuklarında bizimle birlikte seyahat edebilecek hayvanları ve bu hayvanları uçakla taşıma planı yapmadan önce nasıl bir yol izlememiz gerektiğini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Şimdi de Uçakla seyahat edemeyecek, yani uçağa alınmayan köpek cinslerini inceleyelim.

Rottweiler

Rottweiler

Adını Almanya’da bulunan Rotweil isimli kasabasından alına Rottweiler, insanların en sadık dostlarından birisidir. Ama gücünden ve saldırgan olma potansiyelinden dolayı uçak yolculuklarında yer almasına izin verilmez.

İspanyol Mastiff

İspanyol Mastiff

Güçlü ve büyük yapısıyla dikkat çeken İspanyol mastiffi, sert ve kalın tüylere sahiptir.

Bull Teriyeri

Bull Teriyeri

Adından da anlaşılacağı gibi güçlü bir köpek cinsi olan Bull Terrier bir melez köpek cinsidir. İspanyol pointeri, dalmaçyalı gibi çok sayıda farklı ırkın birleştirilmesi ile elde edilmiştir.

Japanese Tosa

Japanese Tosa

Yaklaşık olarak 70 santim büyüklüğünde olan kısa tüylü bu köpek oldukça güçlüdür. Genel olarak kahverengine dönük bir rengi vardır. 60 ile 100 kilo ağırlıklarındadır.

Fila Brasileiro

Fila Brasileiro

Brezilya’da yetiştirilen üstün takip yeteneğine sahip, iri yapılı bir köpektir. 60- 70 cm büyüklüğündedir.

Napoliten Mastiff

Napoliten Mastiff

Napoli mastifi olarak bilinen İtalyan asıllı köpek cinsidir. İri yapısı ve korkutucu suratı neden uçak yolculuklarında yer almadığını açıklıyor.

Dogo Argentino

Dogo Argentino

Avcılık için yetiştirilmiş olan bir köpek olan Dogo Argentino, Arjantin köpeği olarak da anılır. İri ve hızlı koşan bir köpektir.

Staffordshire Bull Teriyeri

Staffordshire Bull Teriyeri

Kısa bolyu, güçlü bir köpektir. Tasmasız dolaştırılmaması gereken köpeklerden birisidir. Adını İngiltere’de yer alan Staffordshire’dan alır.

Amerikan Staffordshire Teriyeri

Amerikan Staffordshire Teriyeri

Kaslı yanakları, güçlü yapısı ile hemen hemen herkesin kuvvetini kolayca anlayacağı bir görünüme sahiptir. Boyu 46-50 cm, kilosu ise 28 ila 46 kilo arasında değişiklik gösterir

Amerikan Pit Bull Teriyeri

Amerikan Pit Bull Teriyeri

Kuvvetli ve genelde tehlikeli olarak bilinen Pit Bull ve Terrier cinslerinin melez halinden oluşan türdür. 41 – 56 cm boyutlarındadır, ağırlık olarak ise 15 ile 35 kilogramdır.

Sivas Kangalı

Sivas Kangalı

Sivas'ın ünlü çoban köpeği kangal da çoğu hava yolu tarafından uçağa alınmıyor.

nihanbayram
Nihan Bayram
523 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar