Dünyanın en hızlı, rahat ve konforlu ulaşım araçlarından biri olan uçaklarla yolculuk yapmak için onlarca neden sayılabilir. Tüm bu nedenler arasında birçok kişi tarafından görüş birliğine varılanlar hangileri dersiniz?

1- Bulutların üzerine çıkarır

Yolcu uçakları genellikle 30-35 bin fit irtifa aralığında uçarlar. Bu da çok kısa bir sürede bulutların üzerine yükselmemizi sağlar.

2- Uzakları yakın eder

Uçaklar dünyanın en hızlı ulaşım araçlarıdır. Bu sayede otobüsle veya trenlerle saatler boyunca sürecek bir yolculuğu çok daha kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Uçakla yolculuk için çok geçerli 8 neden

3- Hava hep güneşlidir

Yağmur ve kar gibi hava olayları genellikle yerden 15 bin fit yüksekliğe kadar gerçekleşir. Bu sevyenin üzerinden ise hava her zaman açık ve güneşlidir.

Uçakla yolculuk için çok geçerli 8 neden

4- Dünyanın en temiz havası

Uçaklarda kullanılan özel havalandırma sistemi sayesinde uçak içinde hava sürekli yenilenir ve bu da yolculuk sırasında dünyanın en temiz havasını solumanızı sağlar.

Uçakla yolculuk için çok geçerli 8 neden

5- Kısa süren yolculuk

Uçak yolculuğu bazıları için bir tutku olsa da özellikle zaman kazanmak isteyenler için de son derece avantajlıdır. Uçaklar gökyüzünde genellikle 960km/sa hızla hareket ederler. Bu da Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna yolculuğun neredeyse 1 saat içinde tamamlanmasını sağlar.

Uçakla yolculuk için çok geçerli 8 neden

6- Lezzetli ikramlar

Özellikle yurt dışı uçuşlarda birçok havayolu firması yolcularına birbirinden lezzetli ikramlar sunar. Tüm bu leziz yemeklerin ve içeceklerin tadına bakarken aşağıda süzülen bulutların manzarasını izlemenin keyfi ise hiçbir şeyle değişilmez.

Uçakla yolculuk için çok geçerli 8 neden

7- Dünyanın en güvenli yolculuğu

Yükseklik korkusu olanlara bunu anlatması çok kolay olmasa da uçaklar dünyanın en güvenli ulaşım araçlarıdır. Otobüs ve tren gibi araçlarla kıyaslandığında kaza riski ve oranı çok daha düşüktür. Yani uçağa bindiğinizde tek yapmanız gereken koltuğunuza oturmak ve yolcululuğun keyfini çıkarmak olmalı.

Uçakla yolculuk için çok geçerli 8 neden

8- Benzersiz manzaralar

İster büyük bir şehrin üzerinden uçun isterseniz de uçsuz bucaksız ormanların, dağların ve ovaların... Uçak yolculuğu hiçbir yerde göremeyeceğiniz benzersiz manzaraları izlemek için dünyanın en iyi alternatiflerinden biridir. Üstelik telefonunuzu uçuş moduna alarak bu manzaları uçağın penceresinden fotoğraflayabilirsiniz. O halde ne duruyorsunuz? Hemen tıklayın, dilediğiniz yere en uygun uçak biletlerini karşılaştırmaya başlayın.

Uçakla yolculuk için çok geçerli 8 neden

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.