Uçak yolculuğu sırasında dikkat etmeniz gereken 5 şey

muratekinay
İçindekiler

Uçakla seyahat etmek her ne kadar keyifli ve eğlenceli olsa da bazı kurallara ve ipuçlarına dikkat etmenizde yarar var. Uçak yolculuğunu daha keyifli hale getirecek bu 5 öneriyi aklınızın bir köşesinde bulundurun.

1- Terlikle uçağa binmeyin

Uçakta rahat etmek önemlidir Ama bunu yaparken ayağınıza giydiğiniz şeyin terlik yerine ayakkabı olmasına dikkat edin. Bu sayede herhangi bir acil durumda daha rahat hareket edebilirsiniz.

2- El bagajınızı hafif tutun

El bagajınızı olabildiğince hafif tutmak uçak içinde ve seyahat sırasında daha rahat hareket etmenizi kolaylaştıracaktır. Eğer nasılsa kabin memurlarından yardım isterim diye düşünüyorsanız, bu olasılığı aklınızdan çıkarsanız iyi olur çünkü bundan pek hoşlandıkları söylenemez.

3- Yanınıza yağmurluk alın

Yaz döneminde bir yere gidiyorsanız bile bir yağmurluk almadan evden çıkmayın. Böylece aniden yağmur bastırsa bile sudan çıkmış balığa dönmekten kurtulabilirsiniz.

4- İnternete bağlanan bir cihaz alın

İster akıllı telefon isterseniz küçük bir tablet bilgisayar internete bağlanan bir cihazı uçakta yanınızda bulundurun ve yurt dışına çıkıyorsanız operatörünüzün veri kullanımı için çok yüksek ücretler istemediğine emin olun.

5- Ses geçirmeyen kulaklıkları unutmayın

Kimse uçakla bir yere giderken aniden bir çocuk ağlamasıyla uyanmak istemez. İşte, sırf bunun için bile yanınıza ses geçirmeyen bir kulaklık alabilirsiniz. Üstelik bu sayede uçakta dağıtılan kulaklıkların bozuk çıkması veya kulağınıza tam oturmaması riskine karşı da önlem alabilirsiniz.

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar