Uçak yolculuğu hem güvenli hem de ekonomik

mervekilic

Uçakla seyahat bundan 20 yıl öncesinde çok özeldi, herkes uçağa binemezdi uçakla yolculuk etmek ayrıcalıklı bir durumdu. Son yıllarda ise durum değişti uçak yolculuğu artık otobüs yolculuğu gibi sıradan bir ulaşım haline geldi. Hiç şüphesiz bunda havayolu firmalarındaki rekabet ve hükümet politikalarının da etkisi var. Ve yine internetten, bulunduğunuz yerden bir tıkla alınabilen e-bilet uygulamasının da…

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SGHM) Türkiye’de iç hat yolcularının sunulan hizmetlerden memnuniyet düzeylerini ve beklentilerini tespit etmek için düzenlediği ankete katılanların yüzde 74’ü, uçağı güvenli yolculuk olarak seçerken, yüzde 54’ü ise uçak yolculuğunu daha ekonomik buldu.

İçindekiler

10 bin 579 yolcu ankete katıldı

SGHM’nin 18 yaş üstü 10 bin 579 yolcu ile yaptığı anket çalışmasının sonuçları açıklandı. Yolcuların geneli uçak seyahatini güvenilir ve daha ekonomik bulduğunu açıkladı. Ankete katılanların yüzde 92’si daha önce uçakla seyahat etmiş ve yüzde 74’ü uçak yolculuğunu en güvenli yolculuk aracı olarak görüyor.

Bu arada ankete katılanların yüzde 54’ü uçak yolculuğunun daha ekonomik olduğunu düşünüyor. Sanırım bunda havayolu firmalarının kampanyalarının ve erken bilet alımlarının etkisi var. Her zaman söylüyoruz uçak biletinizi erken aldığınız takdirde otobüsten bile ucuz bir fiyata seyahat edebiliyorsunuz.

En çok iş gezisi için uçuluyor

Yine ankete göre yolcuların yüzde 43’ü iş gezisi, yüzde 31’i tatil, yüzde 28’inin ise memleket ve akraba ziyareti için uçak yolculuğu tercih ettiği ortaya çıktı.

İş seyahatine ya da tatile gitmek için uçak bileti almayı düşünüyorsanız enuygun.com’da uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz.

 


mervekilic
Merve Kılıç
34 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN