Türkiye'nin en ünlü caddeleri


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 140

Mağazaları restoranları sosyalleşme ortamlarıyla çok ünlü caddeler var. Artık bu caddeler semtlerin bile isimlerinin önüne geçmiş. İşte size Türkiye'nin en ünlü caddeleri...

Bağdat Caddesi

İstanbul'un en ünlü caddelerinin başında gelir. Kafeler, restoranlar, mağazalar sağlı sollu bu cadde üzerinden yer alır. Bağdat seferine çıkan IV. Murat'ın bu caddeden geçmesi üzerine bu ismi almıştır. Kızıltoprak'tan Maltepe'ye kadar yaklaşık 14 km uzunluğunda bir caddedir. Ancak en ünlü semtleri Göztepe, Şaşkınbakkal, Kızıltoprak, Erenköy ve Suadiye'dir.

Bağdat Caddesi

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Abdi İpekçi Caddesi

Türkiye'nin ve dünyanın ünlü markalarının yer aldığı en pahalı caddelerin başında gelir. Nişantaşı'ndaki bu caddede dünyaca ünlü mağazalar lüks küfeler bulunur. Caddede birbirinden şık insanlar lüks otomobiller görebilirsiniz.

Abdi İpekçi Caddesi

İstiklal Caddesi

İstanbul'un en turistik caddesi de İstiklal Caddesi'dir. Taksim meydanınından başlayan bu cadde Tünel'e kadar uzanır. Caddede sağlı sollu mağazalar restoran ve kafeler yer alır. Trafiğe kapalı caddenin ortasından da nostaljik tramvay yer alır.

İstiklal Caddesi

Tunali Hilmi Caddesi

Ankara'nın en ünlü caddelerinden birisidir. Aynı zamanda sosyalleşmenin de en bol olduğu semttir burası. Kuğulu Park'tan başlayan caddede sağlı sollu mağazalar da yer alır. Aynı zamanda sokak sanatçıları da hünerlerini sergiler.

Tunali Hilmi Caddesi

Mustafa Enver Bey Caddesi

İzmir'de Kordon Boyu ünlüdür ancak İzmirlilerin en sevdiği en çok gittiği caddelerin başında Dr. Mustafa Enver Caddesi gelir. Alsancak'ta bulunan bu caddede İzmir'in en ünlü mağazaları yer alır.

Mustafa Enver Bey Caddesi

Filistin Caddesi

Ankara'da eğlence hayatının en popüler adresi de Filistin caddesi. Ankara Gaziosmanpaşa'daki bu caddeler son yıllarda art arda ünlü restoran ve kulüpler açıldı.

Doktorlar Caddesi

Doktorlar Caddesi

Eskişehir'in en ünlü caddesidir. Barlar Sokağı ile Porsuk Çayı arasında kalan bu cadde trafiğe kapalıdır. Rahatça yürüyüp gezebileceğiniz caddede kafe ve mağazalar da var.

Doktorlar Caddesi

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2185 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.