Türkiye'nin en güzel su parkları


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
10 Aralık 2019 | 82

Özellikle çocuklar için su parkları tatilin en güzel yerleri olarak görülüyor. Saatlerce su kaydıraklarında bıkıp usanmadan kayan çocuklar için ülkemizde de çok güzel su parkları var. Üstelik tam gün ailece gidebileceğiniz yerler buraları. İşte Türkiye’nin en güzel su parkları...

Adaland

Dünyanın sayılı su parklarından biri olan Adaland oldukça geniş bir alana yayılmış. İçinde trokipal kumsal, yağmur altında dans, safari park, tramplen gibi etkinlikleri var. Çok sayıda havuz ve kaydırak olduğu için sizi rahatsız eden bir kalabalık olmuyor. Sezonluk, günübirlik gibi giriş ücretleri var. 3 yaşa kadar giriş ücreti alınmıyor. Adaland Kuşadası Çamlimanı mevkisinde bulunuyor.

Adaland

Ucuz Uçak Bileti Bulun

The Land of Legends

Türkiye’nin Disneyland’ı olarak gösterilen Land of Legends hem tema park hem de su parkı özelliğiyle muhteşem bir yer. Burada isterseniz otel konaklaması yapıp eğlencelerinden yararlanabilir, isterseniz de günübirlik giriş ücreti ödeyerek gezebilirsiniz. Rixos müşterileri giriş ücreti ödemiyor. Yunuslar, penguenler, temalı oyun alanlarının çocuklarınızın hoşuna gideceği kesin. The Land of Legends'a gitmek için Antalya uçak biletlerine göz atabilirsiniz.

The Land of Legends

AquaDream Su Parkı

Marmaris’in tepesinde yer alan bu su parkı 44 bin metrekarelik alana kurulu modern bir tesis. Çok sayıda su kayağının yer aldığı tesiste rafting slide, body slide, black hole, kamikaze gibi çeşitli kaydıraklar bulunuyor. Ayrıca çok çeşitlik alternatif eğlenceler de yapılıyor.

AquaDream Su Parkı

Troy Aqua Dolphinarium

Antalya Belek’te yer alan bu aqua parkın ortasında büyük tahta bir truva atı bulunuyor. Yine çok sayıda kaydırak var. Ayrıca yunuslarla gösteriler de yapılıyor. Troy Aqua Dolphinar Rixos müşterileri için ücretsiz dışarıdan gelenler ise ücretli eğlenebiliyor.

Troy Aqua Dolphinarium

Water World Aqua Park

Fethiye’de yer alan bu su parkı da eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler için ideal. Geniş bir alana kurulmuş bu parkta çocuklar ve yetişkinler için çok sayıda kaydırak seçeneği bulunuyor. İçeriye kesinlikle yiyecek ve içecek sokulmasına izin verilmiyor. Fethiye’nin belli noktalarına ücretsiz servisi bulunuyor.

Water World Aqua Park

Water Planet Aqua Park

Alanya’da tepe bir yere kurulmuş bu aquapark kayarken aynı zamanda Alanya şehir manzarasını da seyredebilirsiniz. Otelin içerisinde yer alan bu parka dışarıdan da giriş yapılabiliyor. Su kaydıraklarının yanı sıra adrenalin içeren eğlenceler de yapılıyor.

Water Planet Aqua Park

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2116 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.