• Anasayfa
  • Bilgi
  • Türk vatandaşları Özbekistan'ı vizesiz ziyaret edebilecek

Türk vatandaşları Özbekistan'ı vizesiz ziyaret edebilecek

tugbahacibayramoglu

Orta Asya ülkelerinden Özbekistan 30 günlük turistik geziler için Türk vatandaşlarına vizeyi kaldırdı. Semerkand, Buhara, Taşkent gibi önemli şehirleri gezmek isteyenler için güzel haber.

İçindekiler

Taşkent'te İslam mimarisi

Vizesiz ülkelere seyahati seviyoruz. Çünkü pasaportunuzla herhangi bir işlem yapmadan direkt bir ülkeye gidebilmek keyifli ve insanı özgürleştiren bir durum. Türk vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebileceği ülkelere Özbekistan da eklendi. Özbekistan Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Fransa, İsrail gibi ülkelere de vizeyi kaldırdı. Orta Asya'nın tarihi bakımdan önemli şehirlerinin yer aldığı Özbekistan'da başkent Taşkent, bölgenin en büyük kentlerinden biri. İpekyolu'nun bu önemli kentinde gezilecek İslam eserleri de çok. Taşkent'te gezilecek yerler galerimizden yardım alabilirsiniz. Taşkent uçak bileti fiyatlarına göz atmak için tıklayabilirsiniz.

taşkent

Uçak Bileti

Semarkand'ı görmeden dönmeyin

Özbekistan'ın bir başka önemli şehri de romanlara konu olmuş Semerkand. M.Ö Persliler tarafından kurulan bu şehir tarih boyunca önemli bir ticaret kenti olmuş. Hala Özbekistan'ın sanayi ve turizmde önemli şehirlerinden biri. Kentte çok sayıda medrese ve müze var. Semerkand uçak bileti sayfamızdan şehirle ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilir ve dilerseniz bilet araması da yapabilirsiniz.

Semerkant

İpek yolu güzergahının şehirleri

Vizesiz gezebileceğiniz Özbekistan'da ayrıca Buhara kentini de ziyaret edebilirsiniz. İpekyolu güzergahının önemli şehirlerinden Buhara da çok sayıda tarihi yapı dikkatinizi çekecektir. Buhara uçak bileti sayfamızdan şehirlerle ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

buhara


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar