Türk Hava Yolları'nın yaz ayları için yeni uçuş planlaması


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
20 Mayıs 2020 | 1856

Türk Hava Yolları, koronavirüs yasaklarının sonlandırılmasının ardından yaz ayları için uçuş planını hazırladı. Buna göre Haziran’da tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı planlayan Türk Hava Yolları, yurt dışı uçuşlarını da kademeli olarak açacak.

İç hat uçuşları 4 Haziran'da başlıyor

Türk Hava Yolları; Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları için uçuş planlamasını yaptı. Yeni plana göre Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarının başlaması öngörülüyor. Yurt dışı içinse kademeli olarak seferler yapılacak. Temmuz ayında yurt dışında 74 ülke ve 103 noktaya, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya sefer yapılması planlanıyor. Türk Hava Yolları iç hat uçuşlarına 4 Haziran, dış hat uçuşlarına ise 10 Haziran'da başlayacağını açıkladı. 

Yurt dışında nerelere uçacak?

Türk Hava Yolları’nın ilk etapta yurt dışında sefer yapmayı planladığı ülkeler ve şehirler ise şöyle: Kanada-Toronto, Kazakistan-Almatı, Afganistan-Kabil, Japonya-Tokyo, Çin-Şanghay, Güney Kore-Seul, Singapur, Danimarka-Kopenhag, İsveç-Stockholm, Norveç-Oslo, Almanya-Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, Münih, Avusturya-Viyana, Hollanda-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Beyaz Rusya-Minsk, Gürcistan-Tiflis, Lübnan-Beyrut, Kuveyt, İsrail-Tel Aviv.

Not: Uçuş planlaması koronavirüs tedbirleri nedeniyle yeniden değişiklik gösterebilir. Yapılacak yeni planlamalarla ilgili bilgilendirme yazılarımız olacak.

 

Ucuz Uçak Bileti Bulun

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2147 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.