TTNET’ten alacağımız var haberimiz yok!

betulsungurlu

Duyanlar duymayanlara iletsin, alacağı olan kimse kalmasın:

TTNET, 2012 Ocak ayında tarife değişikliği nedeniyle zarara uğrayan mevcut ve eski internet abonelerinin mağduriyetini gideriyor, para iadesi yapıyor!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, “Hoşgeldin 9,99” kampanyasında yapılan tarife değişikliği nedeniyle mağdur olan tüketicileri Ekim 2011’de aldığı kararla korumaya aldı.  Bu karara göre TTNET’in tarife değişikliği nedeniyle zarara uğrayan ADSL kullanıcılarının mağduriyetini “faturada mahsuplaşma” ya da “iade” şeklinde gidermesi gerekiyor. İade işlemlerinin 01.02.2012’ye kadar tamamlanması gerekiyor.

TTNET’in kendi internet sitesinde yayınladığı duyuruya göre taahhüdü devam eden kullanıcıların iadesi faturada mahsuplaşma şeklinde yapılacak ve iade tutarı Ocak 2012 faturalarından düşülecek. Aboneliğini iptal edenler ise iadelerini kendilerine yakın Türk Telekom ofislerinden alabilecekler. Tüzel abonelerin ise iade alabilmek için öncelikle fatura düzenlemesi gerekiyor.

İlgili karar, TTNET’in 06.Ocak.2010 ve 31.12.2010 tarihleri arasında düzenlediği 6 ay indirimli ve toplam 24 ay taahhütlü “Hoşgeldin 9,99” kampanyası kapsamındaki NETLİMİTSİZ, 1 LİMİTSİZ, 2LİMİTSİZ, 4LİMİTSİZ veya 8LİMİTSİZ paketlerinden birinden yararlanmış ADSL kullanıcılarını ilgilendiriyor. İadenin sebebi; kampanya kapsamında belirtilen tarifenin 01.Ocak.2011’de değiştirilmesi ve bu değişiklik ile ilgili olarak tüm abonelerin bilgilendirilememiş olması…

TTNET’in açıklamalarına göre kampanya taahhüdü devam eden kullanıcıların iade tutarı Ocak 2012 faturalarından düşülecek. Eğer iade edilecek tutar faturadan yüksekse aboneye fatura düzenlenmeyecek.

01.01.2011 tarihinden sonra kampanyasını ya da aboneliğini iptal eden müşteriler ise iade tutarlarını kendilerine en yakın Türk Telekom ofislerinden alabilecekler. İade tutarını alabilmek için hat sahibinin ya da vekilinin mutlaka müracaatta bulunması gerekiyor.

TTNET’in aboneliğini iptal eden tüzel kullanıcılarına iade yapılabilmesi için öncelikle tüzel kullanıcının iade faturası düzenleyip TTNET’e iletmesi gerekiyor. TTNET faturayı aldıktan sonra iade işlemini organize edebiliyor.

Bizden söylemesi…

 

 

 

betulsungurlu
Betül Sungurlu
362 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar