Toplu taşımada iyileştirme talebe bağlı

mugekanbay

İstanbul'da toplu taşıma ile yolculuğa bir bakalım istedik. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerine zam yaptı. Tam bilet 1.75 TL, indirimli bilet ise 1.00 TL oldu. Tam mavi kart 140 TL, indirimli mavi kart ise 70 TL'ye yükseldi.

Buna göre servis kullanmayan, özel araçla işe gitmeyen ya da özel aracı olmayan halk da hesaplarını tekrar gözden geçiriyor. Benim gibi işe gidip gelirken hala akbil kullanan ve kart uygulamasından haberdar olmayanlar içinse yeni bir hesap kitap dönemi açılıyor. Okulların açılması ile hem yolcu sayısında hem araç sayısında da ciddi artış bekleniyor. Hayatımıza ilk girdiği sıralar sıkça sorun yaratan aktarma işlemi ise bugün sorunsuz çalışıyor. Elektronik kart ile aktarma süresi ise 120 dakikaya çıkarıldı. Ancak geçerli olduğu hat ve kart türlerini saptamakta fayda var. Bir dönem deniz otobüsü ile işe giderken aktarma işlemini hiç yakalayamadığımı düşünür, hüzünlenirdim. Bu sorunlar artık rafa kalkmış görünüyor. Siz yine de tarife ve hatlar ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz.

Yine hangi hattı kullanarak yolculuğunuzu tamamlayacağınızı öğrenebildiğinizi, oraya nasıl giderim hizmetini de hatırlatalım!

Artan benzin fiyatları, araba bakım masrafları, trafik stresi, kasko ve trafik sigortası sizi de yoruyorsa; hem cebinizi hem kendinizi dinlendirin. Toplu taşımayı tercih edin. Toplu taşıma çözümlerimiz, medeniyet seviyemizin de göstergesi olacak ve talep edildikçe iyileşmelere açık olacak!

Bayrama sayılı günler kalmışken, konuyla ilgili bir ilk haberi daha geldi; İstanbul özel halk otobüsleri bayram süresince % 50 indirimli tarife ile hizmet verecek.

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar