TMSF'de zaman aşımı sorgusu yapmayı unutmayın!

nihanbayram

15 Şubat itibarıyla, bankalar 10 yıldır işlem görmeyen kısaca unutulan hesapları 3 ay süreyle askıya çıkarma kararı aldı. Vatandaşlar, unutulan hesapları 15 Şubat'tan - 15 Mayıs'a kadar, https://www.tmsf.org.tr/ adresinden tüm bankalar seçeneğini işaretleyerek sorgulayabilirler.

15 Mayıs'a kadar sahibi çıkmayan hesaplar önce TMSF'ye ardından da Hazine'ye aktarılacak.

İçindekiler

Unutkanlık rekoru 2011'de

Banka sayısının ve ürünlerinin artması ile birlikte hepimizin 3 ve üzerinde bankada hesapları var. Bugüne kadar, Türkiye’de faaliyette bulunan bankalar, hesapta unutulmuş tam 42.6 milyon liralık hesabı TMSF’ye aktardı.

Söz konusu hesapların büyük kısmını TL cinsinden açılan hesaplar oluşturdu. TMSF’nin verilerine göre, son beş yılda bankalarda unutulan para tutarı ise 144.2 milyon lirayı buldu.

Dikkat sürpriz çıkabilir!

Unutulan vadesiz mevduat hesapları mevsim dönümlerinde cepte bulunan para gibi sevinç yaratıyor ancak, fonda unutulan paralar daha büyük bir sürpriz oluyor! Bir de her zaman olduğu gibi madalyonun diğer yüzü var; işletim ücretleri dolayısıyla borçlu çıkma ihtimali!


nihanbayram
Nihan Bayram
413 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN