THY Uçuş Noktalarını Arttırdı

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Uçuş noktalarını her geçen gün arttıran THY, dilimizde neredeyse uzak sözcüğüyle özdeşleşmiş Fizan’a da uçuş başlatıyor.

Libya hasta turizmi revaçta

Dilimizde uzaklık ifade eden "Fizan’a kadar sürmek" deyiminin sahibi bu bölge, artık THY ile elinizin altında. Aslında son günlerde özellikle, özel hastanelere yolunuz düştüyse çok sayıda Libyalı görürsünüz. Acıbadem ve Medical Park gibi A grubu hastaneler, Libya'daki savaşta yararlananların tedavisine ilişkin anlaşmalar imzaladı. Hemen belirtelim bugüne kadar 300 milyon lirayı aşan bu masrafları, Libya hükümeti ödüyor. Bir anlamda ciddi bir hasta turizmi potansiyeli oluşmuş durumda.

THY 8 farklı noktaya daha uçma kararı aldı

Libya’dan hastane turizmiyle bu kadar çok hasta gelince de THY, çareyi bu ülkeye düzenlediği seferleri arttırmakta buldu. Türk Hava Yolları ayrıca Afrika’da 7, ABD’de de bir olmak üzere toplam 8 noktaya uçma kararı aldı. THY, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Mısır’da Sharm El Sheikh, Nijer’in başkenti Niamey, Burkina Faso’nun başkenti Ougadougou, Mısır’da Hurgada, Kamerun’un en büyük şehri Douala, Kamerun’un başkenti Yaounde ve Libya’dan Fizan’a tarifeli seferlerin yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

İşi gereği Afrika’nın pekçok ülkesine giden kardeşimin söylediği şu yorumları sizinle paylaşmak isterim: “Bundan 5-10 yıl önce Afrika’ya Paris ya da Londra aktarması olmadan gidemezdiniz. Şimdi ise Afrika seyehati yapan tüm işadamları, turistler genelde THY’yi tercih ediyor. THY bu anlamda ülkemizin reklamını çok güzel yapıyor.”

THY’nin uçuş noktalarını arttırması Türkiye üzerinden buralara gideceklerin işini kolaylaştırıyor. Farklı ülkelerden gidecekler de İstanbul üzerinden bu şehirlere giderken, zaman zaman Türkiye’de konaklama yaparak turizm gelirlerinin artmasına katkıda bulunuyor.

THY Houstan'a da uçmaya başlayacak

Bu arada THY ayrıca ABD’de Şikago, Los Angeles, New York ve Washington DC’den sonra Teksas eyaletinin en büyük şehri Houston seferlerine de başlıyor. İstanbul-Houston seferleri 1 Nisan 2013’ten itibaren Pazartesi, Salı, Cuma ve  Cumartesi günleri olmak üzere haftada 4 gün karşılıklı olarak yapılacak. İstanbul’dan Houston’a tüm vergiler dahil 399 Avro’dan başlayan fiyatlarla uçulabilecek. THY ayrıca yaz tarifesiyle birlikte 28 Mayıs-16 Eylü tarihleri arasında New York’a günde 3 sefer uçuş yapılacağını açıkladı.

Enuygun.com uçak bileti sayfalarından THY’nin bu seferlerini takip edip enuygun uçak biletini satın alabilirsiniz...

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar