THY, tatil cenneti Seyşeller'e direk uçuşlara başlıyor. 31 Ekim 2016 tarihinden itibaren haftada 3 gün İstanbul'dan Seyşeller'e direk uçacak. Uçuşlar Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleşecek. İstanbul kalkışı gece 01:05'te Seyşeller'den kalkış ise 12:25'te.

Deniz macera ne ararsan var

THY Hint Okyanusu'nda Maldivler ve Maritius'un ardından Seyşeller'e de direkt uçmaya başlıyor. Romantik sakin tatil isteyenlerin ya da balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelen Seyşeller denizi, ince ve beyaz renkli kumu ve ılıman havasıyla ünlü bir yer. Özellikle biz kışı yaşarken denize girip yaz tatili yapabileceğiniz bir ülke. 115 adadan oluşan Seyşeller'in en hareketli adası başkent Victoria'nın da yer aldığı Mahe Adası'dır. Diğer adaların pek çoğunda oteller var. Sadece muhteşem denizini değil köpek balıklarıyla dalış ya da mercan dalışı gibi özel turlar yapmak için de gelenler oluyor.

 

Türk vatandaşlarından vize istemiyor

Praslin Milli Parkı ve Aldabro Atolü mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Halkın geçim kaynağının önemli bir kısmını turizm karşıladığı için turistlerin rahat ettiği bir ülke. Seyşeller otel sayfamızda göz gezdirdiğinizde müthiş manzarası olan hatta denizin üzerine yapılmış bungalovlarda kalabileceğiniz oteller de bulabilirsiniz. Seyşeller Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Artık İstanbul'dan direk uçuşlar da başlayacak sanırım bu adaya ilgili daha da artacak sanırım.

THY Seyşeller uçuşlarına başlıyor

Köpekbalıklarıyla yüzmek isteyenler

Köpekbalığı, guano, kaplumbağ gibi hayvanlar yüzünden yasaklı yerlerde denize girmemeye özen gösterin. Bir de eğer böyle özel turlar yapacaksanız kurallara mutlaka uyun. Turkuaz rengi deniziyle sizi büyüleyecek Seyşeller'e gitmek için sarıhumma aşısı olmanız gerekiyor.

THY Seyşeller uçuşlarına başlıyor

Tuğba Hacıbayramoğlu
2318 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.