THY, Miami uçuşlarına yeniden başlıyor

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

THY, Amerika'nın Miami şehrine uçuşlarına yeniden başladı. 14 yıl önce durdurulan bu hat yeniden 599 dolarlık gidiş dönüş kampanyasıyla başladı. TK77 sefer sayısı ile Boeing 777-300ER ile yapılan seferlerde uçak İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 12:30'da kalkıyor. Yolculuk 13 saat sürüyor. Dönüş uçuşu ise TK78 sefer numarasıyla saat 21:15'te Maimai'den kalkıyor.

14 yıl ara vermişti

THY'nin 11 Eylül saldırılarında sonra son verdiği en son 1 Ekim 2001 yılında uçtuğu Miami seferleri açılışa özel gidiş dönüş 599 dolarlık fiyatlardan satılıyor. Acele ederseniz uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün. Kasım ve Aralık aylarına doğru ekonomik biletler şimdilik bulunuyor.

 

Miami'de gezecek yer çok

THY'nin ABD'deki 8. uçuş noktası Miami, Florida eyaletinin ikinci büyük kenti. Hava sıcaklığı kışın bile 20 dereceleri buluyor. Yazın ise 28-30 derece aralığında ancak Muson iklimi nedeniyle zaman zaman kasırgalar olabiliyor. Kübalıların da yoğun yaşadığı Miami'de İngilizce'nin yanında İspanyolca da kullanılıyor. 24 saat hareketli Miami'nin sahilleri sahildeki restoranları ve barları çok ünlü. Miami'de gezilecek yerler galerisinden daha ayrıntılı bilgi almak mümkün.

THY'nin Amerika'daki başka uçuşları

THY, Amerika Birleşik Devletleri'nde Miami'nin yanı sıra New York, Chicago, Washington DC, Boston, Los Angeles, Houston, San Francisco şehirlerine uçuyor. Amerika kıtasında ise Kanada'nın Toronto ve Montreal, Brezilya'nın Sao Paulo ve Arjantin'in Buenos Aires şehirlerine de direkt uçuşları var. THY ayrıca 16 Mayıs 2016 tarihinde de Atlanta uçuşlarına da başlayacak.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar