THY dış hat uçuşları bagaj hakkını 23 kiloya ve bagaj adedini de 1'e düşürdüğünü açıkladı. Düşük bagaj hakkı uygulaması 1 Mayıs 2017 tarihinden sonraki bilet alımları ve 1 Temmuz 2017 itibariyle başlayacak seyahatleri kapsıyor. THY şimdiye kadar dış hat uçuşlarında bagaj hakkını 30 kilo olarak uyguluyordu.

Business yolcuların bagaj hakkı 30 kilo

THY parça bagaj konsepti uygulayacağı ekonomik uçuşlarda 23 kiloya kadar serbest bagaj hakkı tanıyacak. Limitin dışındaki kilolar için ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarda business yolcuların bagaj hakkı ise 30 kilo olarak belirlendi. Bebek yolcuların bagaj hakkı ise 10 kg. Havayollarının bagaj haklarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye hangi havayolu kaç kilogram bagaj taşıyor başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

El bagajı hakları nasıl

Yine de uçuşlarınızdan bir iki gün önce bagaj hakkı limitlerini kontrol etmenizi öneririz. Havayolları zaman zaman limitlerinde değişikliğe gidebiliyor. Bagajla ilgili bir başka ayrıntılı bilgiye ise uçak yolculuklarında el bagajı limitleri başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu arada THY birden fazla bagajlar için de ek ücret alacak. Ek ücret fiyatları 70 dolardan başlıyor ve mesafeye göre değişiyor. Örneğin ABD ve benzeri uzun uçuşlar için istenen ek ücret ise 100 dolar.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.