Temmuz'da 2 gün izin al, 5 gün tatil yap!

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Endişeli günler geçirdik, kısa da olsa bir tatil hepimize iyi gelecektir. Kafasında soru işareti olanlar için yazıyorum. Kurallara uyarsan ve hijyen önlemi alan otelleri tercih edersen, önümüzdeki hafta yaza güzel bir başlangıç yapabilirsin. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çarşamba gününe denk geliyor ve resmi tatil. Öncesi ya da sonrasındaki iki gün için izin alarak toplam 5 günlük kısa soluklu bir tatile çıkabilirsin. Temmuz’da çok keyifli olan yerleri ve fiyatları merak ediyorsan bu yazı tam sana göre.

130 TL’den başlayan fiyatlarla Antalya

Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden Antalya’da koronavirüs önlemi alan oteller fiyatları açısından oldukça uygun. Geceliği 200 TL’den başlıyor. Geçtiğimiz hafta Antalya’daki bazı otelleri gezme fırsatım oldu. Gayet güzel önlemler alınmış. Genelde otel personeli otelde kalıyor, dışarı çıkmıyor. Oteller kurallar gereği tam kapasite çalışmıyor ve kalabalık değil. Otel plajları da sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlenmiş. Fiyatlar da geçen seneye göre yaklaşık %50 oranında daha uygun. 130 TL’den başlayan Antalya uçak biletlerine de göz atabilirsin.

158 TL’den başlayan fiyatlarla Bodrum

Bodrum’un en güzel zamanlarında güzel bir Bodrum tatiline ne dersin? Bodrum uçak bileti fiyatları 158 TL’den başlıyor. Otel tercihlerine gelirsek, ortalama kişi başı gecelik 500 TL gibi bir fiyata 5 yıldızlı bir otelde tam pansiyon konaklamak mümkün. Bodrum otelleri sayfamızda beklentilerine göre seçenekleri sıralayabilirsin.

122 TL’den başlayan fiyatlarla İzmir

Çeşme, Alaçatı, Gümüldür, Foça hatta Kuşadası bölgesinde tatil yapmak isteyenler için uçak bileti fiyatları 127 TL’den başlıyor. Bu bölgede büyük küçük hem her bütçeye hem de her zevke uygun otel var. Havalimanında alınan önlemleri merak edenler için havaalanlarının sakin olduğunu belirteyim. Geçtiğimiz yıllardaki gibi yoğun hava trafiğinden dolayı gecikmeler yaşanmıyor. Hem havalimanında hem de uçaklarda gerekli tüm önlemler alınıyor. Maskesiz yolculuk yapamıyorsun ama zaten uçak yolculuğu kısa sürüyor. 3 gün önce uçak yolculuğu yaptım ve oldukça rahattı. İçin rahat bir şekilde İzmir uçak bileti alabilirsin. Alaçatı otelleri sayfasına göz atmak istersen tıkla.

161 TL’den başlayan fiyatlarla Dalaman

Fethiye, Marmaris, Gökova dolaylarında tatil yapacakların Dalaman’a uçmaları gerekiyor. Dalaman uçak biletleri fiyatları 161 TL’den başlıyor. Özellikle Fethiye’de Faralya köyü ve çevresinde sakin huzurlu güvenli tatil yapabileceğin güzel butik Fethiye otelleri var. Marmaris ve çevresi için de koronavirüs önlemi alan otel seçenekleri oldukça fazla.

199 TL’den başlayan fiyatlarla Trabzon

Temmuz tatilinde denize girmek istemeyen, sıcaklardan bunalanlar için en iyi adres Karadeniz yaylaları. Trabzon uçak bileti fiyatları ise 199 TL’den başlıyor. Yeşilin bin bir tonunu görebileceğin bir yolculuğa çıkmaya hazırsan Yeşile doyabileceğiniz Karadeniz yaylaları yazımıza göz at ve tatil planlarını yapmaya başla.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2033 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar