Bankaların kart aidatları, hesap işletim ücretleri, aldıkları komisyonlar, otomatik limit artırımları ya da talep edilmediği halde adrese gelen kredi kartları tüketiciler ile bankalar arasındaki gerilimi yükseltmeye devam ediyor.

Bu nedenle BDDK'ya iletilen şikayetler devam ederken, konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. BDDK Başkanı Bilgin, tek limit çalışmalarına hız verildiğini bildirirken sistemle ilgili bazı detay bilgiler de verdi:

  • Tek limit uygulaması için bankalar sistemlerini birleştirip, ortak yazılım kullanacak.
  • Tüketiciye kredi kartı veren / verecek bankalar bu limitin üzerine çıkamayacak. Limitin aşılması halinde, bankaların ortak kullanacağı bu sistem uyarı verecek.
İçindekiler

Kredi kart aidatı için çözüm önerisi

BDDK Başkanı Bilgin, ayrıca "kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız, sözleşmenize bu maddeyi mutlaka ekleyin." diye öneride bulundu. Bankaların bu öneriyi nasıl karşılayacakları elbette bilinmez ancak, deneyip görmek serbest. Sözleşmenize böyle bir madde ekletmek istediğinizde, kabul etmeyen bankayı terkedip başka bir banka denemek gerekecek!


mugekanbay
Müge Kanbay
125 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar