Tatil gibisi yok peki ya dönüşü... Kalbin, aklın hep tatilde kalır ama işine, evine dönmek zorundasın. Hala tatil sendromundan kurtulamadıysan 'Tatil bitti döndük yine kürkçü dükkanına"diye hayıflanıyorsan üzerindeki yükü hafifletmek için bazı önerilerim var.

İçindekiler

1-Evde dinlenmek gibisi yok

Tamam tatil çok güzel geçti de yorgunluğuna ne demeli? İnsan en güzel evinde dinlenir. Çok lüks otele bile gitseniz eve dönmek güzeldir. Kendine ait dünyana hoşgeldin. Geçirin pijamaları eşofmanları, alın elinize kumandayı, işte size ev tatili...

Ev Keyfi

Uçak Bileti

2-Arkadaşa eşe dosta hava atacaksın

Oflayın puflayın, 'Bu saatlerde denize giriyordum, uzanmış kitabımı okuyordum' diye söylenmek bir işe yarayabilir. Böylece iş arkadaşlarına ya da komşuna hava atabilirsin! Konuştukça sıkıntılar atılırmış. Anlatın anlatın, ta ki arkadaşlarınız 'Yeter artık' diyene kadar anlat.. Ne güzel işte tatilin bu kez konuşarak hayalini kurmaya devam ediyorsun...

Tatil Keyfi

3-Yeni tatil hayali kuracaksın

Tamam tatil bitti de ya yeni tatillerin hayalleri. Önünde Ağustos ve Eylül ayları var hatta şimdiden önümüzdeki yıl neler yapmak istediğinin planlarını da yapmaya başla. Bu seneki aksiklikleri göz önünde bulundurarak haraket et. Eğer karayoluyla gitmek seni yorduysa uçak bileti aramaya başla. Üstelik erken planlamalar yaparsan, tatilini daha ucuza da getirebilirsin.

Tatil Havuz

4-Kurban Bayramı'nda 9 gün tatil seni bekliyor

Tatil bitti diye üzülüyorsan dert etmene gerek yok. Önünde koskocaman Ağustos ve Eylül ayları var. Üstelik bu sene Eylül ayında seni 9 günlük bir Kurban Bayramı tatili daha bekliyor. Bu yıl Kurban Bayramı tatili 12 Eylül Pazartesi günü başlıyor. 16 Eylül Cuma günü bir günlük izin alarak 9 günlük yeni bir tatile daha çıkabilirsin. Kalan günlerde de hafta sonları kısa süreli yakın yerlere kaçabilirsin. İstersen Marmara Bölgesi'nin tatil destinasyonlarına göz atabilirsin.

Tatil Planı

5-Kemer sıkma zamanı

Zaten tatilde bütçenizi bir hayli zorlamıştın, bir kaç hafta evde oturmanın zamanı gelmedi mi? Pek çok kişi tatilde bütçesini aşar, hesapta olmayan harcamalar çıkar. Bu durumda kredi kartlarınız sıkışabilir ya da borçlanabilirsin. İyisi mi artık eve dönüp bütçe yapmanın zamanı geldi. Artık kendinize kışlık bir bütçe hazırlayın. Borç yükünüzü hafifletmek için bazı önlemler almanız gerekir. Dilerseniz ihtiyaç kredisi seçeneklerine de bakabilirsiniz. 

6-Bavulları toplayın

Bavul hazırlamak güzel de, bana en zor geleni bavulu toplamaktır. Ama bavul ortada kaldığı sürece tatil modundan çıkamazsın. Hemen bavulu boşaltın, kirlileri sepete atın. Eninde sonunda yapacağınız bir iş olduğu için ne kadar çabuk bavul yükünden kurtulursan o kadar çok tatil sendromundan da kurtulursun. O işi hafta sonuna falan bırakmayın. Akşamları halletmenin yolunu bulun.

Bavul

7-Peki ya fazla kilolar?

Tatilde alınan fazla kilolar için kendinize bir program yapmanın zamanı geldi. Egzersize mi başlarsın, spor salonuna mı yazılırsın bilmem. Bu kiloları kısa sürede atmazsan üzerine tatil sendorumu gibi yapışır kalır. Sahilde ya da parkta yürüyüş programı da yapabilirsin. Hatta arkadaşlarım plates kasetleriyle bile güzel kilo verdi. Yanına bir de diyet programı eklersen daha başarılı sonuç alırsın.

Spor


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN