Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu senetlerinin de artık numaralandırılacağını açıkladı. Taşınmaz numarası diye bir kimlik numarası verilerek hazırlanan yeni tapular QR kodlu olacak ve dilerseniz cep telefonundan kodu girerek taşınmazınızla ilgili tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

İçindekiler

Elektronik ortamda hazırlanacak

Çok uzun yıllardır kullanılan tapu senetleri artık değişiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eski tapu senetlerinin çok eskidiğini ve üzerinde gereksiz bilgilerin de yer aldığını belirterek günümüz şartlarına uygun elektronik ortamda tapu hakkında bilgilerin öğrenilebildiği yeni bir tapu hazırlamaya başladı.

Ayrıntılı tüm bilgiler olacak

Buna göre yeni tapulara QR kodu olacak ve bu kodu cep telefonunuza okuttuğunuzda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün TAKBİS sistemine giriyorsunuz. Sistemde size ait konut arsa vs. taşınmazlarınızla ilgili bilgileri üzerine tıklayarak görebilirsiniz. Tapuyla ilgili ayrıntılı tüm bilgiler metrekare, ilçe vs. bilgiler görülebilecek.

Uçak Bileti

İster navigasyon kullanarak tapuna git

Böylece aslında tapu bilgilerimiz de bir nevi mobil uygulama gibi kullanılabilecek. Hatta isterseniz tapu adresinize navigasyonla ulaşmak da mümkün olacak. Rota kısmını işaretlediğinizde cep telefonunuzda navigasyon devreye girecek ve yolu bulabileceksiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1354 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar