• Anasayfa
  • Bilgi
  • Taksit ya da puan isteyenler kredi kartı aidatı ödeyecek

Taksit ya da puan isteyenler kredi kartı aidatı ödeyecek

tugbahacibayramoglu

Kredi kartı aidatından şikayetçi misiniz? Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kart aidatları konusunda yasa taslağı hazırladı ve bakın nasıl bir uygulama yapmayı planlıyor. Yeni yasaya göre tavan fiyat tarifesi belirlenecek ve bu tarifenin üzerinde ücret alınamayacak.

İçindekiler

Taksit ve puan isteyen aidat ödeyecek

Ayrıca iki tip kredi kartı planlanıyor. Dileyen düz bir kredi kartı alabilecek bunda taksit, puan gibi özellikler olmayacak ancak kart aidatı da ödenmeyecek. Taksit ya da puan gibi seçenekler isteniyorsa o zaman kart aidatı ödenecek. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı yeni tip kredi kartları koşunda çalışmaların bitmek üzere olduğunu belirterek konunun Meclis’e geleceğini açıkladı.

 

BDDK’nın yetkileri arttırılıyor

Ayrıca yeni yasaya göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun da yetkileri arttırılıyor. Kurul komisyon kart aidatı ve hizmetler için ödenmesi gereken tavan fiyatları belirleyecek. Konu uzun zamandır tartışılıyordu. Özellikle kredi kartı aidatıyla ilgili enuygun.com olarak biz de çok sayıda yazı yazdık. Çok sayıda tepki aldık. Tüketici Derneklerinin açtıkları davaların sayısı da her geçen gün artıyor. Ancak gerçekçi olmakta da fayda var. Eğer bol puan veren bir kredi kartı kullanıyorsanız buna da aidat ödemeniz gerekiyor. Bunun için bankalarla sık pazarlık yapmakta fayda var. Kredi kartı aidatından yana sıkıntınız varsa Kart aidatını mahkemeye gitmeden nasıl alabilirsiniz başlıklı yazımıza göz gezdirebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar