Taksit sınırına kredili çözüm

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

1 Şubat’ta yürürlüğe giren kredi kartı taksit sınırlaması ile birlikte düşen taksit sayısına ve özellikle cep telefonu gibi taksit imkanı olmayan teknoloji ürünlerindeki taksit ihtiyacına yönelik bankalar ve elektronik market zincirleri tarafından yeni bir çözüm hazırlandı: Alışveriş kredisi.

Sigorta ve tahsis ücreti istenmeyebiliyor

Daha önce tüketici finansmanı şirketleri tarafından mobilya, beyaz eşya alımlarında kullandırılan alışveriş kredileri, bu yeni düzenleme ile birlikte bankalar da yeni ürün hazırlayarak müşteriye tanıtmaya başladı. Alışveriş kredisinde bankalar, yapacağınız alışveriş tutarı kadar ihtiyaç kredisi kullandırıp, bunu 24 aya varan taksitlere bölme yoluna gidiyor. Alışveriş kredisinin ihtiyaç kredisine göre bazı müşteri avantajına farkları da olabiliyor, örneğin sigorta ve tahsis ücreti istenmeyebiliyor.

Alışveriş değil kredi taksiti ödeniyor

Elektronik market zincirleri anlaşmalı banka ile temasa geçerek size 15-20 dakikada mağaza içinde kredi kullandırabiliyor. Bazı bankaların alışveriş kredisinde ise siz önce şubeye sonra alışverişe gidiyorsunuz, tanımlı limitiniz cebinizde oluyor ve bankanın POS makinası üzerinden anlaşmalı işyerinde bu kredi ile alışverişinizi yapıyorsunuz. Böylece alışverişlerinizi 12 ya da 24 ay vadeye bölebiliyorsunuz.

Şimdilik Yapı Kredinin tanıttığı, alışverişteki bu uzun vadeli taksit çözümüne yakın zamanda diğer bankaların da yeni ürünlerle katılması bekleniyor. Enuygun.com olarak bu yeni ürünleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yakın zamanda belki alışveriş kredisine de Enuygun.com üzerinden başvurabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2035 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar