SunExpress 2015 yaz sezonuyla Şanlıurfa’yı Hannover’a direkt bağlıyor


Murat Ekinay
| 2 Dakikalık Okuma| 100 |Güncellenme : 10 Aralık 2019

Uçuş ağı genişliyor

Tarifeli uçuşlarla Akdeniz ve Ege’ye en fazla turist getiren havayolu Sunexpress, 25 yıldır başta Antalya olmak üzere Akdeniz ve Ege’ye turist taşıyor. 2015 yazında da Antalya’dan Avrupa’da 10 yeni destinasyona uçacak Sunexpress, Antalya’dan uçulan ülke sayısını 12’ye, destinasyon sayısını ise 48’e yükseltecek.

Şanlıurfa Hannover’a direkt bağlanıyor 

Adana, Alanya/Gazipaşa, Ankara, Bodrum, Dalaman, Elazığ, Gaziantep, Kayseri, Konya, Samsun ve Trabzon’dan Avrupa’ya direk uçuşlarına da devam edecek Sunexpress, aynı zamanda bu kentlerden Avrupa’ya tarifeli seferlerle direkt uçan ilk ve tek hava yolu şirketi unvanını da taşıyor.  Bu Anadolu kentlerine bu yıl Şanlıurfa’yı da ekleyecek Sunexpress, 2015 yaz sezonunda Şanlıurfa’dan Hannover’a direkt uçuşlarını başlatacak. Böylece Anadolu kentlerinden Avrupa’nın 23 noktasına haftada 92 uçuş gerçekleştirecek. 

 

Şanlıurfa’yı keşfedin 

Kısa süre içinde Avrupa’dan direkt uçuşlarla kolayca ulaşabileceğiniz Şanlıurfa’yı daha yakından tanımak ister misiniz? Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Şanlıurfa ‘’Medeniyetler Beşiği’’ Anadolu’nun en önemli tarih ve kültür merkezlerinden biri olark anılıyor. Şanlıurfa’ya nereye baksanız, tarihi bir yapıya ve şaşırtıcı manzaralara rastlamak mümkün. Şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında ise, şüphesiz Şanlıurfa’nın simgelerinden olan ve kutsal kabul edilen Balıklı Göl geliyor. Büyük bir havuza benzetilen ve binlerce balığın yaşadığı Balıklı Göl, Hz. İbrahim’den bugüne her yıl on binlerce insanın akınına uğruyor. Örencik Köyü yakınlarında bulunan ve dünyanın en eski tapınağı olarak Kabul edilen Göbekli Tepe de her yıl ziyaretçileri çeken bir diğer tarihi kalıntı. Kayalık bir tepenin üzerine kurulan Kızlar Sarayı ise, mistik yer altı çarşısı ve kalıntılarıyla sizi büyülecek bir atmosfere sahip. Bir kısmı zaman içinde hasar görse de Harran’da bulunan tarihi evler de şehirde görülmesi gereken önemli kalıntılar arasında. Ve tabii bunca tarihi kalıntının bulunduğu bir şehirde arkeolojik eserlerin sergilendiği bir müze olmazsa olmaz. Şanlıurfa Müzesi bu anlamda sizi bambaşka dünyalara götürecek ve bir sonraki Şanlıurfa ziyaretinize dek aklınızda kalan deneyimler yaşatacak mekanlardan biri. 

Sıra gecelerine katılın

Şanlıurfa’ya enuygun.com ile kolayca uçarak yine şehrin simgelerinden olan, müzik ve sohbet üzerine kurulu tarihi bir geleneği barındıran sıra gecelerine katılabilirsiniz. Tüm bunların yanında zengin Şanlıurfa mutfağını keşfe çıkabilir, Urfa kebap, domatesli kebap, patlıcanlı kebap gibi lezzetlerin tadına varabilirsiniz.

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.