Sonbaharda tatile çıkmak için nedenler

ipekincir

Yıllık izninizi alırken ya da seyahat planlarınızı yaparken tarih olarak sonbaharı seçiyor olmanız çoğu kişi tarafından hayretle karşılanıyor değil mi? Çoğu insan tatil denilince sadece deniz tatili düşündüğünden dolayı, sonbaharda seyahatin ne kadar güzel olabileceğinin farkında değil. Peki sonbaharda tatili böylesine çekici kılan nedir?

İçindekiler

Otel ve uçak bileti fiyatları

fiyat-karsilastirma-siteleri

“Otellerin yüksek sezonuymuş, yok efendim otellerde yer bulmak zormuş, otel odası fiyatlarından haberin var mı” gibi cümlelere son. Sonbaharda bayram veya özel günlere denk gelmediğiniz sürece otel odası bulmak çok daha kolay. Yazın özellikle Temmuz ayında 700 TL olan oda fiyatları 200 TL’ye kadar düşebiliyor. 200 TL olan yerlerde de yarı yarıya indirim görebilirsiniz.

Uçak biletleri için de benzer bir durum söz konusu. Sezonun yoğun olduğu günlerde eğer 3-4 ay önceden bilet almadıysanız genelde pahalı biletlerle karşılaşabilirsiniz. Sonbaharda ise ucuz uçak bileti bulma olasılığınız artıyor. Her zaman ucuz uçak bileti bulmak için size yaptığımız bu tavsiyeleri değerlendirin.

Uçak Bileti

 

Sakinlik

afyon-termal

Mevsimin genel havasından dolayı ruhen rahatlamanıza yardım etmesi garanti. Buna ek olarak yaz kalabalığının da sona ermiş olması, o sahillerin hınca hınç doluluktan uzaklaşması, yemek yenilecek restoranlarda yer bulmanın kolaylaşması da işin diğer güzel yanları. Eğer biraz daha rahatlamak istiyorsanız, spa ve termal hizmetleri olan otelleri de denemelisiniz. 

Güneş ve zararlı ışınlar azaldı

sonbahar-belgrad

Havanın çok sıcak olduğu günler açık tenli olanlar, gölge aramak zorunda kalabiliyor. Güneşin ve zararlı ışınlarının sonbaharda etkisi kırıldığından dolayı da bir sonbahar tatili çekici olacaktır.  

Yalnızca sağlık açısından değil de olaya vakit olarak bakanlar için de sonbahar daha mantıklı. Yaz sıcağında özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkmayıp günün yarısını feda edenler izin günlerinden giden bu zamanın değerini şüphesiz daha iyi biliyor.

Deniz keyfi

altin-plaj-kibris-karpaz-yarimadasi-kuzey-kibrisin-en-iyi-plaji

Türkiye’de denize girmek güney kıyılarımız dışında zorlaşsa da Kıbrıs gibi denizin hala sıcak olduğu ve turist sayısının azaldığı çok güzel alternatifler var. Düşünsenize Kıbrıs’tasınız ve plajlarda kulakları sağır eden müzikler yok, okullar açıldığından dolayı herkes evine dönmüş ve tüm plaj sizin gibi sonbaharın tadını yaşayanlara ait. Harika olurdu.

Sonbaharın renkleri

sonbahar-park

Doğanın kahverengi, turuncu ve sarı gibi farklı renklere bürünerek bir renk cümbüşü sunduğu bu zamanlar, doğa gezisi yapmak isteyenler için ideal. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

 

"Sonbaharda Avrupa'da Gidilebilecek Ucuz Yerler Neresi?" diye düşünüyorsanız, tıklayın.


ipekincir
İpek İncir
305 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN