Instagram tutkunları şahane fotoğraflar çekmek için işte size güz fırsatı! Ne fırsatı dediğinizi duyar gibiyim. Giyin kırmızı montları, hırkaları, geçirin kafanıza şapkaları. İşte renk cümbüşü içinde şahane fotoğraflar çektirebileceğiniz Sonbahar manzaraları… Peki nerede? Kısa bir hafta sonu kaçamağı yaparak bu güzellikleri yerinde görüp like sayısını arttıracağınız şahane yürüyüşler de yapıp, oksijene doyacağınız yakın rotalardan seçmeler yaptım…

Yedigöller-Abant

Yedigöller, Türkiye’de sonbaharın en güzel resimlenebildiği yerlerin başında geliyor. Artvin Karagöl bölgesi de güzel ama büyük şehirlerde yaşayanlar için oraya gitmek zor. Doğada öyle güzel uyumlu bir renk cümbüşü yakalanıyor ki oralarda. Abant Gölü, Bolu’daki Gölcük Gölü kartpostal tadında görüntüler sunuyor. Yedigöller’e ulaşana kadar öyle muhteşem bir yoldan geçeceksiniz ki… Çam ağaçları sonrasında yaprakları kızaran sararan ağaçlar ve onların suya yansıyan görüntüleri… Kaçırmayın bu fırsatı çünkü yaklaşık bir ay süreniz var.

Yedigöller-Abant

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Şile-Ağva

İstabulluların yaz ve bahar aylarının kaçamak yeri Ağva ve Şile sonbahar manzarasıyla gidenleri büyülüyor. Ağva’nın romantik ve farklı bir havası var. Otellerin birçoğu hafta sonu için iki günlük konaklama seçeneği sunuyor. Otel konaklaması yapmazsanız sabah erkenden gidip günübirlik gezmek de mümkün. Hatta geziye Saklıgöl’de sabah kahvaltısıyla başlayıp öğle yemeğini Şile limanındaki balıkçılarda yiyip akşam için Ağva’yı tercih edin.

Şile-Ağva

Taraklı

Tarihi konakları, evleri ve doğal güzellikleriyle görmeniz gereken yerlerden biri de Taraklı. Sakarya’nın bu şirin ilçesi ve çevresinde Sonbaharın tüm güzellikleri saklı sanki. Sünnet Gölünü görmeden de dönmeyin derim.

Taraklı

Foça

İzmir’de oturanlar için eski Foça’yı rotaya ekledim. Balıkçıları limanı ve tarihi evleriyle farklı bir havası var Foça’nın. Çok eski çağlardan beri balık ticaretinin de önde gelen bir liman. Uygun fiyata lezzetli balıklar yiyeceğiniz garanti, manzara güzel daha ne istiyorsunuz?

Foça

Burdur (Sagalossos)

Antalya ve yakınlarında oturanlar için seçenek çok. Farklı bir rota aradım. Antik kentiyle yol üzerinde Toroslar manzarasıyla Sagalossos’u ekleyin derim rotanıza.

Burdur (Sagalossos)