Daha uygun fiyatlarla seyahat etmek isteyenlere genellikle uçak biletlerini erkenden satın almaları ve otel rezervasyonlarını erkenden yaptırmaları tavsiye edilir. Erken davranmak çoğu zaman yararlı olsa da işini son dakikaya bırakmanın bazı avantajları var. Son anda yola çıkmanın faydaları neler?

1- Son dakika fırsatları kaçmaz

Uçak bileti fırsatlarını genellikle erken davrananlar yakalasa da işini son ana bırakanlar için de bazı fırsatlar var. Özellikle havayolu firmalarının düzenlediği kampanyalar yakın dönemi kapsayan sınırlı bir süre için geçerli olabiliyor. Bu arada, güncel kampanyalara göz atmak ve avantajları geç olmadan yakalamak isterseniz tıklayın.

2- Daha esnek plan yapma şansı

Tatile çıkarken plan yapmayı fazla sevmeyenler veya hızlı karar değiştirenler için son dakika tatili ideal. Böylece gitmek istediğiniz yere tam olarak karar veremediyseniz birkaç gün hatta saat kala uçak bileti aramaya başlayabilir ve rotanızı ucuz bilet bulduğunuz bir yere çevirebilirsiniz. Son dakikada uçabileceğiniz uygun fiyatlı uçuşlar burada!

Son dakika tatilinin 5 faydası

3- Daha ucuza otel rezervasyonu

Otellerde de erken rezervasyonla daha ucuza kalmak mümkün ancak bayram gibi fazla talep olan dönemler dışında son dakika boş kalan odalarda daha ucuza kalabilirsiniz. Ülkemizden ve yurt dışından otelleri karşılaştırarak rezervasyon yaptırmak için tıklayın yeter.

Son dakika tatilinin 5 faydası

4- Daha fazla eğlence

Tatil demek biraz da planları ve her şeyi önceden düşünmeyi geride bırakmak demek. Öyleyse tatilinizin her aşamasını düşünerek tasarlamayı bırakabilirsiniz. En azından bir kez fazla plan yapmadan yola çıkması deneyin. Belki böylesi çok daha eğlenceli olabilir.

Son dakika tatilinin 5 faydası

5- Daha esnek bir tatil

Eğer yıllık izniniz uygunsa veya izin almanıza gerek yoksa tatilinizi fazladan birkaç gün daha uzatmak isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmenin en iyi yollarından biri ise dönüş biletinizi önceden almamak. Biletinizi önceden satın almadığınızda özellikle bayram öncesi gibi bazı dönemlerde çok yüksek bir tutar ödemeniz gerekebilir. Ancak tam tersine hem tatili uzatma hem de dönüşe az zaman kala ucuz bir bilet yakalayarak daha ucuza uçma şansını da yakalayabilirsiniz.

Son dakika tatilinin 5 faydası

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.