2021 yılı sömestr tatili Nisan ara tatiliyle birleştirilerek 3 haftaya çıktı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci, 22 Ocak Cuma günü başlayan ve 15 Şubat 2021’e kadar sürecek 3 haftalık yarı yıl tatiline çıkacak.

Nisan ara tatili kalktı

Sömestr tatili için plan yapanlar, çocuklarını bu dönemde aile yakınlarına bırakmak isteyenler, evden çalışabildiği için yazlık evlerine ya da memleketlerine gitmek isteyenler, sömestr tatili 3 haftaya çıktı. Bu sene öğrenciler daha önce 6-10 Nisan tarihleri arasında yapılacağı açıklanan ara tatil yerine, sömestrde 3 haftalık tatile çıkacak.

Okullar 19 Haziran’da kapanacak

Uçak Bileti

Öğrenciler için uzaktan eğitim, sömestr tatilinin başlayacağı 22 Ocak tarihine kadar uzatıldı. Uzaktan eğitimin uzayıp uzamayacağı konusunda net bir şey yok ancak okulların kapanma tarihi belli. İlk öğretim okulları ve liseler 19 Haziran’da kapanıp yaz tatiline girecek. Seyahat ve tatil planlarını yapmak isteyenler, 2021 yılı tatillerine göz atarak planları buna göre planlama yapabilir.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN