Sömestr tatilinde çocuklarla gezilebilecek 6 yer


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
29 Aralık 2017 | 24

20 Ocak'ta başlayacak sömestr tatilinde çocuklarınızla birlikte eğlenceli bir program yapabilirsiniz. Kar ya da kayak tatili dışında doyasıya eğlenebileceğiniz alternatif tatil önerilerine ne dersiniz?

Sazova Parkı ( Eskişehir)

Eskişehir tarihi yerleri, müzeleri ve parklarıyla gidenlerin beğenisini kazanan bir kent. Çocuklarla gezmek için de ideal bir şehir. Çünkü Sazova Parkı ya da Balmumu müzesi gibi çocuklarınızın eğlenebileceği yerleri var. Tarihi Odunpazarı evlerini hatta hava güzelse gondol ile Porsuk Çayını gezin. Sazova Parkı ise şato, masal evi gibi yapılarıyla çocukların çok eğlenebileceği bir yer. Eskişehir'de bir tek soğuk havası sizi zorlayabilir. Eskişehir otel seçeneklerine göz atabilirsiniz

Sazova Parkı ( Eskişehir)

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Legoland (Almanya) 

Lego tutkunu çocuklar için Almanya’da çok keyifli bir park var. Her şeyin legodan yapıldığı bu parkta çocuklar için aktiviteler de mevcut. Ayrıca isteyenler için konaklama yapılabilecek bir otel de var. Küçük yaş gruplarına da hitap eden uçak, kayık gezisi, oyun parkları vs. pek çok şey var. Münih’ten trenle 1,5 saatte ulaşabilirsiniz. İstanbul’da da Bayrampaşa Forum İstanbul’da küçük bir Legoland Discovery Center var. Eğer Almanya’ya gidemezseniz İstanbul’dakine gidin. Münih'e uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için tıklayın...

Legoland (Almanya) 

Vialand (İstanbul)

Türkiye’nin en büyük temalı parkı olan Vialand özellikle 4-12 yaş grubu çocuklarınızın eğlenebileceği bir yer. Tekli giriş çoklu giriş gibi seçenekleri oluyor. Sömestr tatili için ya da bazı kredi kartlarına özel olarak kampanyalar düzenleniyor. İçerisinde alışveriş merkezi de var. Çocuklarınızın eğlenirken siz alışveriş de yapabilirsiniz. İstanbul'un Taksim, Bakırköy gibi bazı merkezi yerlerinden servis kalkıyor.

Vialand (İstanbul)

 

Kartalkaya

Özellikle kayağa yeni başlayacak çocuklar için ideal bir yer. Çünkü baby pisti var. Uludağ’a göre de daha az kalabalık olması Kartalkaya’yı daha cazip kılıyor. Üstelik hem Ankara hem de İstanbul’a yakın. Eğer kayak yapmayı sevmiyorsanız Abant ve çevresini de tercih edebilirsiniz. Göl çevresinde uzun yürüyüşler yapabilir, faytona binebilir, bisiklet kiralayabilirsiniz. Abant ve Kartalkaya otel seçeneklerine Bolu otelleri sayfamızdan göz atabilirsiniz. 

Kartalkaya

Dubai

Kardan kıştan hoşlanmaya biriyseniz Dubai tatili iyi gelecektir. Üstelik alışveriş yapmaktan büyük mutluluk duyan anneler ve elektronik alışverişi yapmak isteyen babalar için de. Dubai’de kayak ya da sörf yapabileceğiniz dev alışveriş merkezleri de bulunuyor. Dubai uçak bileti fiyatlarına göz atmak ve satın almak için tıklayın...

Dubai

Miniatürk

Haliç kıyısındaki Miniatürk’te Türkiye’nin tüm önemli eserlerinin minyatür birer kopyası bulunuyor. Ayrıca içerisinde büyük güzel bir park da var. Truva atı şeklindeki bu park da çocukların sevdiği yerlerin başında geliyor. Helikopter simülasyonu, kumandalı tekne, satranç gibi aktiviteler de yapılabilir. İstanbul'a uygun fiyatlı uçak bileti bulmak çok kolay. İstanbul uçak bileti sayfamıza göz atabilirsiniz.

Miniatürk

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2058 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorumlar (1)