SMS'le borç bildirim ücretine itiraz

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Bankaların borç gecikme bildirimleri için attıkları SMS ve e postalar için ücret almaya başlaması tepkilere neden oldu. Tüketici dernekleri yasal olmayan bu uygulama için vatandaşların bankalara itiraz etmesini istedi.

5-6 lira gibi ücret alınıyor

Bankaların tüketicilere bildirdikleri kredi kartı borç bildirimine dair SMS’lerden 5-6 lira gibi bir ücret aldığını belirten Tüketici Dernekleri, bunun Tüketiciyi Koruma mevzuatına göre haksız bir uygulama olduğunu açıkladı.

ATM sorgulamasına da ücret kesiliyor

Bu arada Tüketici Hakları Dernekleri ATM’lerden yapılan borç sorgulama ve hesap hareketleri için de para kesilmesine tepki gösterdi. Bazı bankalarda ATM’den yaptığınız borç sorgulama hesap hareketleri gibi uygulamalardan ücret alıyor. Oysa ki bu müşterinin doğal bir hakkı. Bu tip sorgulamaları yaparken para alınması durumunda öncelikle bankanıza olumlu yanıt alamazsanız da Tüketici Hakları Dernekleri’ne başvurmanızı öneririz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar